Tuluke aknal.Foto: Mari Luud
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 16. märts 2020 21:55
President Kersti Kaljulaid kutsus kõiki üles esmaspäeva õhtul kell 20.00 seisma oma koduaknale, süütama telefoni tagaküljel tulukese või taskulambi, ning sellega kaks minutit lehvitama. „Nii saame avaldada toetust kõigile neile, kes päevast päeva eesliinil töötades hoiavad ühiskonna vereringe töös. Saame ka näidata, et hoolime ja meile läheb korda, kuidas naabril, oma tänava ja hoovi inimestel läheb,“ ütles riigipea.

„Oleme kriisis, milletaolist keegi pole veel kogenud. Et me ühiskonnana sellest võimalikult valutult läbi tuleksime, ei piisa kriisikomisjonide otsustest, ametnike soovitustest ja korraldustest, vaid igaüks saab ja peab panustama. Iga inimese panus on erinev, ent ühtviisi vajalik. Alustades enda sotsiaalse lävimise vähendamisest ja oma vanematele või vanemaealistele sugulastele helistamisest,“ lisas president Kaljulaid üleskutse selgituseks.

Esmaspäeva õhtul kell 20.00 esmakordselt toimunud ettevõtmine „Lehvita, sest hoolid!“ andis võimaluse avaldada toetust neile sadadele ja tuhandetele inimestele, kes iga päev pingutavad oma tervisega riskides, et meie ühiskond toimiks ja elutähtsad teenused töötaksid – meedikud, lasteaedade töötajad, häirekeskuse inimesed, bussijuhid, poemüüjad, toidukullerid ja paljud teised. „See annab ka meile kõigile võimaluse näidata, et hoiame rasketel hetkedel ühte,“ sõnas president Kersti Kaljulaid.