Eesti uudised

VALITSUS KUMMUTAB KUULUJUTTE: Tallinnas ei kehtestata liikumiskeeldu

Hindrek Pärg, 16. märts 2020 13:13

6 KOMMENTAARI

r
RK/ 16. märts 2020 14:27
Siin linnas, kus hetkel viibin (Viljandi suurune linn) Ligurias, on praeguseks 2 surmajuhtumit olnud koroonasse. Üks oli 91 aastane proua, teine 86a mees. Viimasel oli 3 rasket kroonilist haigust. Oht on ainult selles, et kui vanurid massiliselt ja korraga haigestuvad, siis ei ole haiglates intensiivravi kohti enamusele. Ülioluline olekski hoida riskigruppi täielikus karantiinis. Kuid ainult riskigruppi!
k
Kristiina/ 16. märts 2020 17:30
Bergamos on 60-80 päevas intensiivravis ja terveid ja tugevaid on ka nüüd. Ellu ei jää peaaegu keegi sest eile suri 368. Viirus muteerus ning levib kortermajade siseselt.
k
Kurb/ 16. märts 2020 14:12
Milleks liikumiskeeld kehtestada, kui kaubanduskeskused avatud on? Seal käib ju samuti rahvast. Samas ei saa klienditeenindaja end millegagi kaitsta😢
r
RK/ 16. märts 2020 13:33
Itaalias selline keeld on. Ja see on üsna nüristav. Ligurias (kus olen) on asi juba groteskne: Supermarketites käivad muldvanad prouad, kuid kui mina, keskealine inimene tahan korterist lihtsalt inimtühja mereranda minna päikse kätte istuma, või jalgrattaga rattateel tiiru teha- peab politsei kinni! Nagu ma üksinda rattateel või rannas oleksin suurem nakkusoht kui supermarketis koos vanaprouadega🙈 Õigem oleks panna karantiini kõik vanurid ja krooniliste haigustega inimesed, kui nad nooremate pereliikmetega koos elavad, tuleks nad paigutada hotellidesse, mis on inimtühjad.
r
RK/ 16. märts 2020 13:47
Viirus muide levibki kõige kergemini siseruumides. Mis mõte oli panna lapsed,noored ja keskealised kodudesse karantiini, kui nad supermarketis viibivad vanuritega koos, samas ruumis ja samas järjekorras? Viiruse levikut see ei peata nagu näha. Peataks see, kui KÕIK üle 65 aastased inimesed pandaks karantiini ja koju ,vabatahtlikud ja sotsiaaltöötajad tooksid neile kontaktivabalt toiduained koduukse taha. Nooremate seas võib see viirus ju möllata ilma traagiliste tagajärgedeta. Itaalias on 2 alla 50 aastast inimest sellesse viirusesse surnud, needki olid enne puruhaiged, ühel 4.staadiumi vähk..
r
RK/ 16. märts 2020 14:06
Kõigile on ju juba selge, et varem või hiljem saavad selle koroonaviiruse enamus inimestest. Ainus, mis teha annaks olekski vanurid karantiini eraldatusse isoleerida, nii palju kui võimalik. Kuni hetkeni, mil ilmub vaktsiin või ravim. Ja see ei ilmu sellel aastal. Mis, paneme lapsed, noored ja keskealised tööinimesed AASTAKS karantiini? Ärge tehke nalja🙈🙈🙈