Poliitika

Riigikogu piirab saadikute arvu saalis minimaalseks (2)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 16. märts 2020 10:38
Riigikogu saalFoto: Erki Pärnaku
Riigikogu korraldab koroonaviiruse pärast oma töö ümber ja ühe variandina on laual võimalus, et riigikogu saali tulevad vaid fraktsioonide esimehed, isegi kui iga saadik on oma mandaadis vaba ehk otseselt kedagi saali tulla keelata ei saa.

ERRi uudisportaal kirjutas, et tuleval nädalal tuleb riigikogu suuremas koosseisus ikkagi kokku, sest seadus ei luba riigikogu juhatuse valimisi edasi lükata. Enne istungit on vanematekogult oodata soovitust fraktsioonidele piirata riigikogu saali tulevate inimeste arvu võimalikult minimaalseks.

Ühe variandina on arutatud, et saali tulevad vaid fraktsioonide esimehed, kuid Reformirakonna fraktsiooni esimees Kaja Kallas ütles ERR-ile, et riigikogu liige on oma mandaadis vaba ja kedagi saali tulla otseselt keelata ei saa.

Möödunud reedel riigikogu vanematekogus teemat arutanud riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder selgitas, et suure tõenäosusega hakkavad asjad toimuma nii, et saal kiidab heaks eelnõud, kus on konsensus ja mis ei eelda 51 saadiku kohalolu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee