Eesti uudised

Solman: tähtsad perekondlikud sündmused, abiellumine ja matused tuleb pidada kitsas ringis 

Toimetas Triinu Laan, 16. märts 2020 09:59
Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia
Riiklikus eriolukorras on keelatud rahvarohked kogunemised. Piirang kehtib ka tähtsate peresündmustele nagu abiellumine, sünnipäevade tähistamine ja matused. Välismaalt matustele tulles on võimalik taotleda erandkorras riiki sisenemiseks viisat.

„Elus on sündmusi, mida ei saa ära jätta või edasi lükata. Sellisel juhul tuleb hoida pere- ja sõpradering nii väike kui võimalik. COVID-19 on väga kiiresti leviv viirus ning selle leviku tõkestamine sõltub meist kõigist. Viirus ei küsi, kas nakkuse kandjaga kohtuti koolis, poes või matustel. Pulma- ja sünnipäevapeod tuleb ära jätta või edasi lükata. Oluline on tegutseda alalhoidlikult ja mõistuspäraselt,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman. 

Välismaalastel on matustele tulekuks võimalik erandkorras Eesti viisat taotleda. Viisat saab taotleda Eesti välisesindustest.

Perekonnaseisuasutustes kokku lepitud abielu registreerimiste korral palume võtta eelnevalt asutustega ühendust ja uurida kehtestatud piiranguid. „Tõenäoliselt pääsevad turvalisuse huvides kohaliku omavalitsuse ruumidesse vaid abiellujad,“ lisas rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungas.