Eesti uudised

Malaga-Tallinn: 15 kõnet välisministeeriumi ja 32 tundi väsitavat kodudeed (5)

Reti Jõerand, 16. märts 2020 14:36
Eestlased on jõudnud praeguseks Madridi lennujaama.Foto: Teet Malsroos
Pühapäeval ilmus sotsiaalmeediasse postistus eestlastest, kes on piiride sulgemise tõttu Malaga lennuväljal kinni. "Oleme üritanud juba kolme eri teed pidi saada Eestisse, kõik ostetud võimalused tühistatud. Oleme palunud ka ministeeriumi kaudu abi, aga peale lause, et proovige tulla, mingit abi pole," kirjutab eestlane Riina oma sotsiaalmeedia kanalil.

Eestlased on jõudnud  praeguseks Madridi lennujaama: "Istume Madridi lennujaamas, uued, neljandad piletid Barcelona reisile ja sealt Helsingi - suured tänud kõigile Eesti peresõpradele, kes on usinasti kaugjuhtimist teinud. Väga loodame, et see lend püsib, öö vaja siin veeta, sisuliselt põrandal, sest iga sekundiga muutub kõik," räägib Riina.

"Praeguseks on meiega ühendust võtnud perekond nelja lapsega, kes püüavad saada Malagast tagasi. Nende lend peaks tulema teisipäeva hommikul Malagast Barcelona kaudu Helsingisse. Samuti on üks paar, kes loodavad Finnairi Malaga-Barcelona lennule saada," sõnab Riina.

Samal teemal

Nüüdseks on eestlastel kodumaale pääsemiseks ka väike lootusekiir: " Hetkel välk muutus. Püüame saada õhtusele Barcelona lennule. Ja sealt edasi Helsingisse," loodab Riina parimat. Praeguste andmete kohaselt peaks väljuma lend Barcelonasse kl 21. 

"Check in on tehtud Tallinnani, aga väljas müristab ja lööb välku. Oleme juba kõigeks valmis," sõnab Riina.

"Mis on kogu loo juures kõige kurvem, et ei tule konstruktiivset nõu ministeeriumi poolt." Riina sõnul on nad teinud ca 15 kõnet välisministeeriumi hädaabi numbrile ja viiel korral on vastatud. "Esimesed vastused olid vaid, et proovige koju minna. Viimane vastus oli, et nad on meie olukorrast teadlikud ja võtke ühendust lennufirmadega ja et nad informeerivad meid uudiste korral. Kõne ooteaeg on kümme minutit!"

Riina sõnul on siiani abi olnud nende pere tuttavate tõhusamast tööst, kes olid kursis nende asukoha ja paralleelselt ka õhus toimuvaga. Praeguseks on pakutud ka võõrastelt abi Helsingis ööbimiseks ja pesemiseks juhuks kui Helsingi-Tallinn lend tühistatakse. "Samuti on võõraste poolt abi pakutud laevapiletite tegemiseks kui lennukid ei lenda. On väga tore tõdeda, et appi tulevad täiesti võõrad, kes hoolivad!"

Eestlased on sõitnud nii bussi, rongi kui taksodega.

"Esimesed piletid olid Malaga-Stockholm-Tallinn. Teine võimalus oli läbi Istanbuli. Kolmas võimalus oli piletid läbi Praha ja Riia. Neljas variant nüüd juba läbi Barcelona," räägib Riina.

"Enam ei tea mis üllatusi tuleb. Kõik oleme terved ja püüame püsida korras," jääb Riina optimistlikuks.

Riina sai Barcelonast Helsingi lennule ning loodab peagi kodus olla.  "Istume lennukis. Kui üldse siin keegi järge peab, siis oleme jõudnud Helsingisse ja ootame lendu nüüd Tallinna, õnneks kõik kehtib ja Finnair sõidab veel. Reis on olnud nüüd juba 32 tundi ja on uskumatu et mida kodule lähemal, seda enam hakkad aega arvestama."

Eestlaste teekond kodumaale tagasi pääsemiseks:

1. Malaga ööbimiskoht eestlasi enam vastu ei võta.

2. Broneeriti piletid Malaga-Praha-Riia-Tallinn, need tühistati pärast kahte tundi.

3. Eestlased sõitsid bussiga Granadast Malagasse, et saada lennukile ja sõita Türki ning sealt otse Eestisse. Paraku lend tühistatakse, sest Türgi ei võta välismaalasi vastu.

4. Plaan sõita Malagast rongiga Madridi, et sealt Helsingisse saada. Poole tee peal selgub, et lend on  järjekordselt tühistatud.

5. Uus plaan: Madridist Barcelonasse ja sealt Helsingisse ja lennukiga Tallinnasse kui lennud toimuvad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee