Seisukoht

Seisukoht | Halastage vanakestele! 

Greete Kõrvits, Välisuudiste toimetaja, 15. märts 2020, 20:02
Foto: Martin Ahven
Itaalia koroonaepitsentris töötav arst anus rahvalt: „Halastage vanakestele!“, see on praegu kõige haavatavam inimrühm. Mina ja sina elaksime üle, aga mõtle vanaemale, vanaisale, memmekesele hooldekodus. Igaüks on kellelegi kallis.

Kui sellest kriisist tuleb midagigi positiivset, kuigi see sõna on kohatu, siis hügieeni, kätepesu ja tõbisena koduspüsimise tähtsuse mõistmine. Ja moodsa meditsiini. Ajal, mil kogu maailm hingevärinal paigal seisab, läheb vaktsiinivastase rumaluse epideemia ehk lõplikult moest välja.

Ja palun, ärge jagage postitusi kellegi sõbralt, tundmatult, „Stanfordi ülikooli töötajalt“ jne. Tahaksime küll, et koledatele asjadele oleksid lihtsad lahendused, ent praegu nii ei ole.

Olukord näitab, et on ameteid, mida on võimalik pidada ka kodustes tingimustes. On koosolekuid, konverentse, mis saavad peetud virtuaalselt. Ja riigiisad peaksid tõsiselt mõtlema sellele, et juba haiguslehe esimene päev võiks olla tasustatud. Kõik ei jää koju puhtast altruismist, eriti kui esimesed haiguspäevad tähendavad suurt põntsu kukru pihta. 

Ülemustelgi on aeg lõpetada „äkki istub niisama kodus“ mõtlemine. Nohu on haigus. Kerge palavik on haigus. Ei ole niisama. Ja kui alluv ka pettusega tööst eemale hoiab, võib-olla on tal selleks põhjus, mis seotud tööstressi, -kiusu, tollesama orikast ülemusega. See ei ole piisav põhjus mitte säästa inimesi, kelle elu sellest sõltuda võib. Halastage neile ja meile kõigile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee