Eesti uudised

Lisatud Urmas Paeda kommentaar

Henn Põlluaas: ühe perearsti ja Urmas Paedi üleskutsed on lausa kuritegelikud (8)

Ohtuleht.ee, 15. märts 2020 17:02
Henn PõlluaasFoto: Martin Ahven
"Praeguse ülemaailmse pandeemia taustal mõjuvad aga enam kui kummalisena ühe perearsti soovitus kallistada võimalikult paljusid inimesi ja muidugi Europarlamendi saadiku Urmas Paedi üleskutse võtta eeskuju Saksamaast ja Soomest, kus ei ole Eesti ja paljude teiste maadega sarnaseid piiranguid sisse seatud," kirjutab riigikogu esimees Henn Põlluaas oma sotsiaalmeedia postituses.

"Samal ajal kasvas Saksamaal haigestunute arv eilse päevaga kolm korda ja Soomes peaaegu kahekordistus. Teades viiruse toimimist ja selle fataalsust vanemate inimeste suhtes on sellised avaldused eriti vastutustundetud ja ma ütleks, et lausa kuritegelikud," heidab Põlluaas ette.

Urmas Paeda sõnul on riigikogu esimehe väide arusaamatu. "Mul on raske seda isegi kommenteerida, sest Põlluaasa väide on meelevaldne.  Ma pole kedagi kutsunud Saksamaast eeskuju võtma," on Paet hämmingus.

Tõepoolest, tema Facebooki lehel võib näha ainult viidet Soomele: "Soome välisministeerium ei arva, et inimesed peaksid praegu iga hinna eest üritama välismaalt Soome tagasi pöörduda. Arvestades olukorda, igati mõistlik," viitab Paet Soome välisministeeriumi konsulaarjuh Pasi Tuomineni sõnadele, kes ütleb, et hetkeolukortras on igasugune reisimine ohtlik. 

"Riigikogu juhatus ja vanematekogu, kuhu kuuluvad lisaks juhatusele ka kõikide fraktsioonide esimehed, on kogu aeg nö kätt pulsil hoidnud ja olnud tihedas koostöös valitsusega. Oleme üksmeelselt heaks kiitnud Eestis vastu võetud meetmed viiruse leviku takistamiseks ning kriisi tagajärgede leevendamiseks ja likvideerimiseks. Oleme ka enda töökorraldust muutnud, et vähendada kontakte ja tagada riigikogu kui põhiseadusliku institutsiooni jätkuv töövõime," kirjutab Põlluaas.

Põlluaas kirjutab, et on tervitatav, et vaatamata Terviseameti juhi ja mõne teise võtmeisiku apaatsusele, asuti Eestis probleemiga aktiivselt tegelema. "Vaid otsustavaid meetmeid kasutades ja üheskoos pingutades saame me sellest olukorrast üle. Eilne päev näitas nakatumiste arvu kasvu pidurdumist Eestis. Ma väga loodan, et see nii ka jääb. See sõltub aga ka meist endist." 

"Kutsun kõiki inimesi üles täitma individuaalse kaitse meetmeid, mida asjatundlikud instantsid on soovitanud. Ettevaatus, hügieen, vähem kontakte jne. Kaitstes iseennast nakatumast, kaitseme me ka enda lähedasi, sõpru ja kõiki teisi inimesi. Olge terved!" 

Lisatud Urmas Paedi kommentaar kell 20.04.