Eesti uudised

VIDEO JA FOTOD | Eestlanna teekond Hollandist koju: paanikat pole, inimesi reisib vähe 

Katrin Rohtla, 15. märts 2020, 15:43
Foto: Erakogu
Hollandi Schipholi lennujaama kaudu tagasi Eestisse pöördunud eestlanna oli meeldivalt üllatunud, sest vastupidiselt USA-s toimuvale möllule - reisijaid oli vähe, paanikat polnud.

"Tavaliselt on olnud igal ajal suur möll, sest tegu on suure lennujaama ja paljude inimestega. Täna ei olnudki peaaegu rahvast. Olen harjunud ootama 10-15 minutit turvakontrolli, aga olen ka 30 minutit järjekorras olnud. Täna olin aga esimene enda järjekorras. Turvakontroll oli tühi ja rahulik," kirjeldab Triin, kuidas ta reis piiride sulgemisohus kodumaale möödus.

Naise sõnul olidki enamus tänastest reisijatest need, kes soovisid lihtsalt tagasi kodumaale pääseda.

"Kui kohvrit panin lindile, siis lennujaama töötaja küsis turvakontrollis niisama, et miks ma veel siin (Hollandis-K.R.) olen, kuhu reisin."

Ka Tallinna lennujaamas oli rahulik meeleolu. Triinu sõnul oli võimalik sisuliselt iga nurga peal käsi desinfitseerida. Isegi kohvimasina kõrvale olla taoline võimalus loodud.

Kuidas suhtuvad koroonaviirusesse hollandlased?

"Hollandlased vôtavad seda veel väga rahulikult. See kogukond, kellega mina suhtlen, nemad käivad teineteisel veel külas. Paljud isegi veel musitavad teineteist tervituseks. Neil selline komme seal. Kuigi valitsus palus hoiduda kontaktist ja musidest. Inimeste seas pole absoluutselt paanikat. Meie väikeses linnakeses oli toidupaanika umbes selle nädala neljapäevast. Hilja õhtul oli pood tühi. Kui hommikul vara poodi läksid, siis ei oldud veel jõutud lette täita, aga lõunaks oli kôik olemas," kirjeldab Triin ja lisab, et enamasti osteti ikka eelkõige konserve ja wc-paberit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee