Krimi

VERINE SUVI PÄRNUS: kuidas suvepealinna pätipoisid käest läksid 

Arno Põder, 15. märts 2020 13:20
SÜÜPINGIS: Seitse kohtualust on praegu vabaduses, kaheksas toodi politseikonvoiga. Foto: Arno Põder

Sel nädalal astusid Pärnus kohtu ette kaheksa noort, keda süüdistatakse ühe mehe pussitamises ja peksmises, jõhkras raha väljapressimises koolikaaslaselt ning veel mitmes kuriteos. 

Mullu kevadel korraldas Pärnu politsei seminari „Sattusin kampa“, kus otsiti lahendusi noorte õigusrikkumistega võitlemiseks. Kohalik ettevõtja kurtis, et noored kogunevad kesklinna kaubanduskeskustes ja teevad lollusi, viskavad vahel ostukärusid katuselt alla, pommivad teistelt lastelt raha jne. Juba paar kuud hiljem võttis aga probleem täiesti uued mõõtmed – augusti alguses šokeeris tervet Eestit 13aastase Pärnu poisi surm.

Ta jäi kesklinnas silla lähedal ette kambale teismelistele, kes veetsid seal garaažide juures aega. 15aastane noormees lõi poissi mitu korda vastu pead. Samal ajal vaatasid tema kaaslased toimuvat pealt, ilma et oleksid üritanud sekkuda. Pärast peksmist pääses kannatanu veel omal jalal minema, kuid tal hakkas halb. Nädal hiljem suri ta ajukahjustuse tagajärjel haiglas. Selgus, et peksja oli mitme kuriteo eest aasta erikoolis veetnud ja pääses vabadusse alles kuus päeva varem. Kohus saatis ta mullu detsembris viieks aastaks vangi.

Tagantjärele tuli välja, et vaid kiviviske kaugusel sellest kohast toimus jõhker kuritegu ka mullu mais. Süüdistuse järgi ründasid kolm 16aastast noorukit tüli käigus meest – üks neist pussitas ohvrit ja ülejäänud peksid rusikatega. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.12.2019
TRELLIDE TAHA: kohus mõistis Pärnus lapse tapnud teismelisele mitu aastat vangistust
06.12.2019
PÄRNUS SURNUKS PEKSTUD POISI VANEMAD: ta kohtles kõiki tuttavaid nagu oma sõpru ja usaldas võib-olla teisi liiga palju
31.10.2018
Kuressaares rüüstab Ida gängi nimeline noortekamp autosid
24.09.2018
"KUUUURIJA" VIDEO | Räpparid otsustasid tänavatele noori päästma minna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee