Foto: Robin Roots
Toimetas Triinu Laan 14. märts 2020 20:30
Neljapäeval kell 10 esines peaminister Jüri Ratas riigikogus avaldusega, mis puudutas koroonaviirust. Kuigi otseülekannet näidati ERR-i kodulehel ja võis kuulata Vikerraadiost, ei saanud seda vaadata ETV-st ega ETV2-st. 

Riigisekretär Taimar Peterkop saatis sellekohase arupärimise ka rahvusringhäälingule. 

"Maailmas, sh Eestis on ulatuslikult levimas COVID-19 haigust põhjustav koroonaviirus. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas eile (11.03.2020), et viirust võib nimetada pandeemiaks. Ilmselt ei ole Teile vaja täiendavalt selgitada, milliseid meetmeid on pidanud osades riikides viiruse tõkestamiseks kasutusele võtma," kirjutas Peterkop ja mainis, et  peaminister teatas kolmapäeval oma soovist esineda riigikogu ees poliitilise avaldusega.

Eesti Rahvusringhäälingu seaduse § 6 lõike 1 kohaselt peavad programmid ja meediateenused vastama Rahvusringhäälingu eesmärkidele ja teenima avalikku huvi. Rahvusringhäälingu eesmärkide saavutamiseks tuleb vastavalt Eesti Rahvusringhäälingu seaduse § 5 lõike 1 punktidele 10 ja 11 täita muuhulgas avalikke ülesandeid, mis tagaks adekvaatse operatiivse informatsiooni edastamise elanikkonda ohustavates olukordades, samuti kajastada oma uudistesaadetes ja teistes saadetes Eestis toimuvaid sündmusi võimalikult suurel määral.

"Palun Teie selgitust, millistel kaalutlustel Eesti Rahvusringhääling ei teinud ülekannet peaministri 12. märtsi 2020. aasta poliitilisest avaldusest Riigikogus, vaid sellel ajal oli mõlemas Rahvusringhäälingu kanalis eetris kordussaade," küsib riigisekretär oma kirjas ringhäälingule.