Maailm

USA president Donald Trump tegi koroonaviiruse testi. See osutus negatiivseks 

Toimetas Reti Jõerand, Hindrek Pärg, 15. märts 2020 02:42
Donald TrumpFoto: SIPA/Scanpix
Laupäeval Valges Majas toimunud pressikonverentsil andis USA president Donald Trump teada, et tegi koroonaviiruse testi. Ühtlasi lisas Trump, et Inglimaa ja Iirimaa on lisatud Euroopa riikide nimekirja, kuhu ameeriklastel on keelatud reisida, kirjutab The Guardian. Öösel teatas administratsioon, et Trumpi test osutus negatiivseks.

Teatavasti puutus Trump eelmisel nädalal Brasiilia delegatsiooni käigus kokku Brasiilia presidendi kommunikatsioonijuhi Fabio Wajingarteniga, kellel diagnoositi kolmapäeval COVID-19. Kuigi tänaseks on Trump koroonaviiruse tuvastamise testi teinud, oli ta esialgu siiski väga tõrges seda tegema.

Samal teemal

Veel reedel teatas Trumpi ihuarst, et hoolimata kokkupuutest Brasiilia presidendi kaaskonnaga, ei ole vaja riigipeal  koroonatesti teha või rakendada karantiini. Trumpi ihuarst ütles, et Brasiilia delegatsiooniga kohtumine oli madala riskiga. Nüüdseks on USA riigipea testi teinud ja ootab tulemusi.

Veel kiitis Trump pressikonverentsil heaks uue seadusandluse, mis aitab suurendada haigus- ja töötuskindlustus hüvitist. Samuti kiitis ta heaks tasuta koroonaviiruse tuvastamise testid, mis aitavad ameeriklastel paremini toime tulla pandeemiaga. 

"Vabariiklased ja demokraadid tegid ühiselt koroonaviiruse leevendamise akti vastu võttes head koostööd. See on tõeline meeskonnavaim!" säutsus Trump Twitteris. 

Eesti aja järgi öösel vastu pühapäeva avaldas Valge Maja sotsiaalmeedias avalduse, milles seisis, et Trumpi test osutus negatiivseks. "Nädal, pärast Brasiilia president Bolsonaroga õhtustamist, puuduvad presidendil koroonaviiruse sümptomid," seisis teates, mille kirjutas Trumpi ihuarst, Sean P. Conley.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee