Eesti uudised

GALERII | Saaremaa praam on pooltühi, politsei alustas saarte ja mandri vahel reisivate inimeste kontrolli 

Ohtuleht.ee, 14. märts 2020, 19:28
Foto: Kaspar Pokk
Valitsus teatas laupäeva õhtul, et  saartele on lubatud reisida üksnes seal alalist elukohta omavatel inimestel. Peaministri kehtestatud liikumispiirangute alusel alustas politsei- ja piirivalveamet õhtul Saaremaale, Muhumaale, Hiiumaale ning Vormsi, Kihnu ja Ruhnu saartele ja sealt ära liikuvate inimeste kontrolli.

Politsei kontrollib kõiki nii jalgsi kui autoga reisijaid Rohuküla, Heltermaa, Virtsu, Kuivastu, Munalaiu, Sõru ja Triigi sadamates.

„Kontrollime reisijaid vabariigi valitsuskomisjoni otsusest lähtuvalt ning saartele või sealt ära lubame liikuda vaid selleks õigust omavatel inimestel. Seda kõike selle nimel, et tõkestada viiruse levikut Eestis,“ ütles Lääne prefekt Kaido Kõplas.

„Palume kõigilt mõistvat suhtumist, sest praegu on oluline igaühe panus inimeste tervena hoidmisel,“ lisas Kõplas.

Laupäeval õhtul Muhult mandrile tagasi pöördunud reisija rääkis Õhtulehele, et kell 18.10 Kuivastult väljunud praam oli  reisjatest praktiliselt tühi ning  inimestel paluti jääda tekile ning mitte minna siseruumidesse. Kes soovis kasutada tualetti, suunati välitekil olevasse. 

Muhu saarel Liiva külas asuva kaupluse müüja rääkis Õhtulehe lugejale, et paanikat  saarel pole ning ka kaupa poes jagub. Muhumaa oli laupäeva õhtu seisuga veel koroonaviiruse vaba. 

Samal teemal

täna, 12:44
BLOGI | Haiglaravi vajab 130 koroonahaiget, 17 on juhitaval hingamisel
16. märts 2020, 11:34
VÄRSKED ANDMED: 205 inimese koroonaproov on positiivne, nakatunuid on tõenäoliselt rohkem
14. märts 2020, 17:49
Kuressaare haigla: Saaremaal on iga inimene, ka haiglatöötaja, viirushaige kontaktne
14. märts 2020, 16:41
EESTI SAARED LUKUS! Üle väina pääsevad ainult seal elavad inimesed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee