Eesti uudised

GALERII | Saaremaa praam on pooltühi, politsei alustas saarte ja mandri vahel reisivate inimeste kontrolli 

Ohtuleht.ee, 14. märts 2020 19:28
Foto: Kaspar Pokk
Valitsus teatas laupäeva õhtul, et  saartele on lubatud reisida üksnes seal alalist elukohta omavatel inimestel. Peaministri kehtestatud liikumispiirangute alusel alustas politsei- ja piirivalveamet õhtul Saaremaale, Muhumaale, Hiiumaale ning Vormsi, Kihnu ja Ruhnu saartele ja sealt ära liikuvate inimeste kontrolli.

Politsei kontrollib kõiki nii jalgsi kui autoga reisijaid Rohuküla, Heltermaa, Virtsu, Kuivastu, Munalaiu, Sõru ja Triigi sadamates.

„Kontrollime reisijaid vabariigi valitsuskomisjoni otsusest lähtuvalt ning saartele või sealt ära lubame liikuda vaid selleks õigust omavatel inimestel. Seda kõike selle nimel, et tõkestada viiruse levikut Eestis,“ ütles Lääne prefekt Kaido Kõplas.

„Palume kõigilt mõistvat suhtumist, sest praegu on oluline igaühe panus inimeste tervena hoidmisel,“ lisas Kõplas.

Laupäeval õhtul Muhult mandrile tagasi pöördunud reisija rääkis Õhtulehele, et kell 18.10 Kuivastult väljunud praam oli  reisjatest praktiliselt tühi ning  inimestel paluti jääda tekile ning mitte minna siseruumidesse. Kes soovis kasutada tualetti, suunati välitekil olevasse. 

Muhu saarel Liiva külas asuva kaupluse müüja rääkis Õhtulehe lugejale, et paanikat  saarel pole ning ka kaupa poes jagub. Muhumaa oli laupäeva õhtu seisuga veel koroonaviiruse vaba. 

Samal teemal

19.04.2020
BLOGI | Haiglaravil on 125 inimest, 10 vajavad juhitavat hingamist, surnuid 40
16.03.2020
VÄRSKED ANDMED: 205 inimese koroonaproov on positiivne, nakatunuid on tõenäoliselt rohkem
14.03.2020
Kuressaare haigla: Saaremaal on iga inimene, ka haiglatöötaja, viirushaige kontaktne
14.03.2020
EESTI SAARED LUKUS! Üle väina pääsevad ainult seal elavad inimesed