Eesti uudised

Tartu soovib valitsuselt tõsisemaid meetmeid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks  

Toimetas Reti Jõerand, 14. märts 2020, 16:31
Ettepaneku kohaselt tuleks kehtestada täiendavad piirangud meelelahutuse ja vaba aja teenuste ning ilu- ja isikuteenuste osutamisele. Peatada soovitakse ka spordisaalide, muude treeningruumide ja seltsitegevuse ruumide kasutamine .Foto: Aldo Luud
Tartu Linnavalitsuse kriisimeeskond saatis laupäeval Vabariigi Valitsusele ettepanekud täiendavate meetmete kehtestamiseks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, mis puudutab nii meelelahutusteenuste, kaubanduskeskuste kui ka riigipiiri küsimusi.

Tartu kriisimeeskonna juht, linnapea Urmas Klaas selgitas, et Tartu ettepaneku kohaselt tuleks kehtestada täiendavad piirangud meelelahutuse ja vaba aja teenuste ning ilu- ja isikuteenuste osutamisele. Peatada soovitakse ka spordisaalide, muude treeningruumide ja seltsitegevuse ruumide kasutamine sõltumata omandivormist, teatab Tartu Linnavalitsus pressiteates.

Tartu ettepanekul tuleb kaubanduskeskused sulgeda ning jätta avatuks ainult toidukauplused ja apteegid. Ühistranspordis tuleb kehtestada täiendavad piirangud kaugliinide toimimise osas või ühistranspordi kaugliinid sulgeda. Samuti teeb Tartu ettepaneku sulgeda Eesti riigipiir.

Urmas Klaasi sõnul ei piisa hetkeolukorda hinnates juba rakendatud meetmetest koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. "Oleme Tartu poolt juba võtnud kasutusele terve rea abinõusid viiruse leviku tõkestamiseks, kuid näeme murelikult, et mitmed meetmed muutuvad kasutuks, sest eraõiguslikus vormis tegutsevad meelelahutusasutused jätkavad oma tegevust. Avatud on spordiklubid, treeningsaalid ja ka laste mängumaad," lisas linnapea.

 Tartu Linnavalitsuse hinnangul peaksid piirangud olema üleriigilised ja ühetaolised ning lähtuma eesmärgist viia inimeste mittevajalikud otsekontaktid ja mittevajalikud liikumised miinimumini.

 Tartu Linnavalitsuse seisukoht on, et kui Vabariigi Valitsus teenuste osutamisele piiranguid ei kehtesta, on Tartu Linnavalitsus ise sunnitud langetama need otsused Tartu linna haldusterritooriumil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee