Eesti uudised

VÕRKPALLI MUSTAD PÄEVAD | Mis on ühist koroonapuhangutel Saaremaal ja Võrus

Helen Mihelson, Risto Berendson, 13. märts 2020, 21:35

13 KOMMENTAARI

h
Hiina uudiseid1/ 14. märts 2020, 13:56
Hiina teadlased uurisid 191 COVID-19 haigust põdenud patsiendi meditsiiniregistreid ja laboratoorseid andmeid. Uuringust selgus, et uue koroonaviirusega Sars-CoV-2 nakatunud patsiendid võivad hoida patogeeni hingamisteedes isegi kuni 37 päeva, ehk nad võivad nakkusohtlikuks jääda rohkem kui neljaks nädalaks. Samuti leidsid Hiina arstid koroonaviiruse RNAd haigestunute hingamisteedes ka 20 päeva jooksul pärast viirusega nakatumist.
h
Hiina uudiseid2/ 14. märts 2020, 13:56
Praegu on viiruse leviku vältimiseks soovitatav 14 päeva pikkune kokkupuutejärgne isolatsiooniperiood. Ent kui inimesed jäävad nakkavaks ka kaua pärast sümptomite kadumist, võivad nad tahtmatult karantiinist lahkudes viirust edasi levitada. Võrdlusmomendina võib tuua 2003. aasta SARSi-epideemia. Hiina teadlaste sõnul kandis kolmandik tollastest patsientidest viirust hingamisteedes neli nädalat edasi.
j
juku/ 14. märts 2020, 11:28
Kõik tagant järgi tarkus. Mis kasu on arutamisest pallurid viisid viiruse nii saaremaale, kui võrusse. Ennem oleks tulnud keelata need võistlused, polnud ju teadmata, et viirus itaalias levib.
m
Mm/ 14. märts 2020, 11:27
Kas polnud nii et esialgu pidi mäng toimima Milanos ja fännid juba sõitsid sinna. Mäng jäi ära ja fännid tulid tagasi. Võib olla Saaremaa mängu ajal juba keegi köhis, aga mängu tahaks tõsise fännina ju näha...Ka fännide hulgas võis olla juba nakatunuid. See seletaks ka seda et haigestunud on ka tagareas istunud. vaatajaid, kes mängijatega kokku ei puutunud, küll võis tema kõrval istuda Itaalias käinud fänn....
a
Anna/ 14. märts 2020, 08:36
Aga kui sai avalikuks, et võistlused Saaremaal toimuvad vaatamata sellele, et Itaalia ära keelas, siis kas keegi ütles ka kohe, et neid ei tohiks meilgi pidada? Olime veel väga õnnelikud ja kuuldavasti saal rahvast täis. Ei õigusta korraldajaid ja otsustajaid aga kas kaasaminejad siis ise mõtlema ei peagi? Kuni pole keelatud, on lubatud mentaliteet siinkohal enam ei toimi.
t
Tiittiitkesmuu/ 14. märts 2020, 08:10
Kuulsin, et härra "tähtis" Saaremaal vabalt ringi liigub ja oma ülbuses haigusega karantiinis ei viitsi püsida. Et inimesed väga hirmul selle pärast. Sellised, kes teadlikult levitavad oma viirust, võiks karmilt kinnisesse asutusse paigutada.
E
???/ 14. märts 2020, 01:09
Et korraldajad otsustavad ja vastutavad? Huvitav, kas see vastutus kunagi ka millekski reaalseks realiseerub? Mingiks karistuseks näiteks. Sest džinn on pudelist välja lastud ja on karta, et haiguspuhangust epideemiani ńing ka hukkunuteni jõutakse. Nagu mitmel pool juba ongi.
t
täna kuulsin, et haigestunute hulka on sattunud üks minu kunagiste naabrite sugulane/ 14. märts 2020, 00:57
Tegu oli spordihuvilise mehega, kes kah Saaremaale kuulsat mängu vaatama tõttas. Vaevalt, et ta itaallastega kätles või kallistas - pealtvaatajana istus ta tribüünil, märksa kaugemal kui see välja pakutud 1 meeter. Aga ikkagi hakkas külge! Tähendab, et tegu on märksa nakkavama viirusega, kui meile senini on seletada püütud. Seega on meie kõigi perspektiivid süngemad, kui seni arvestati. Seal itaalia haiguskoldes olevat ju lausa põrgu lahti, nagu räägitakse. Kas see ootab nüüd meidki?

k
Küsimus/ 14. märts 2020, 00:43
aga mis päristööd need palliveeretajad teevad?
s
selge pilt/ 14. märts 2020, 00:08
ju tegi raha oma töö - palju õnne vallasvanem
s
sõna sekka/ 14. märts 2020, 00:01
Kui õige laseks enne risti löömist tõel selguda ! Pole ju must-valge , kes ja kunas oli esimene nakatanu , ehk siis kurja juur ?
r
Ristiema/ 13. märts 2020, 23:51
Ega Saaremaalt ilma Võrkpalli Liidu esimehe Pevkurita itaallasi sinna mängima ei organiseeri. Lausa uskumatu - Itaalias on koroona tõttu mängud keelatud ja siis meil on sellised kanged ja väga kavalad mehed, kes sellest ei hooli.
k
Kummaline. Itaalias olid mängud keelatud. Aga mis stimuleeris meie aktiviste seda siin korraldama?/ 14. märts 2020, 01:03
Kas keegi tahtis au ja kuulsust? Või ka rahakesi, mida korda läinud suurtelt ja pealtvaatajarikastelt võistluselt peaks kasumitena pudenema?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee