ROHKELT RUUMI: Spordiklubide keti juht Erkki Torn lubab spordiklubide lahtijäädes trennisõprade omavahelist kokkupuudet vähendada. Samuti plaanitakse sulgeda saunad ja sularahas kauplemine.Foto: Stanislav Moshkov
Henry Linnard 13. märts 2020 17:26
Valitsus andis eriolukorras korralduse ajutiselt uksed sulgeda kinodele ja muuseumitele, ent spordiklubid ja saunad jäid piirangutest puutumata. MyFitness spordiklubide keti juht Erkki Torn lubab kasutusele võtta erakorralised abinõud, et viiruse levikut spordisaalides välistada.

„Märksa mõistlikum on minna õue, parki jooksma. Pigem jõusaale, suuri avalikke sporditingimusi vältida, vähendada,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik, kes soovitab spordiklubisid vältida. Ometi pole ta keelanud nende külastamise ka eriolukorras.

Leedus ei jäänud aga spordiklubid väljakuulutatud eriolukorrast puutumata. Vilniuse linnavalitsuse haldusjuht Povilas Poderskisanti kirjutas alla 13. märtsist kehtivale korraldusele sulgeda muuhulgas ka spordiklubid.

MyFitnessi spordiklubide ketil on kokku 48 klubi, neist Eestis 24, Lätis 13 ja Leedus 11. „Tänasest läksid kinni kõik 11 meie spordiklubi Leedus,“ ütleb MyFitnessi juht Erkki Torn.

MyFitnessi Eesti ja Läti spordiklubid on aga endiselt avatud. „Lähtume valitsuse otsusest ja terviseameti kompetentsist ning usaldame terviseameti instruktsioone, millised iganes need on,“ selgitab Torn otsust klubid lahti jätta. „Kui valitsuse järgmine otsus peaks olema klubid sulgeda, siis me loomulikult seda respekteerime ja teeme koostööd,“ lubab ta.

Torni sõnul on desinfitseerimine ja puhtuse kord nende spordiklubides olnud alati oluline. Siiski võetakse eriolukorras kasutusele meetmed, millega viiruse levikut enamgi veel välistada. „Plaanime vähendada rühmatreeningute ja nendes osalevate inimeste hulka, panna kinni saunad ja tõenäoliselt ei võta me enam vastu sularaha,“ ütleb Torn. Nii annab spordiklubi omalt poolt panuse liikmete vahelist kontakti vähendada.

„Eeldame, et inimesed, kes tulevad sporti tegema on terved,“ ütleb Torn ja paneb inimestele südamele haigena spordiklubisse mitte tulla.

Kuigi spordiklubide kett veel ühtegi töötajat koondanud ei ole, on Torni sõnul selge, et mingeid kärpeid peab tegema. „Leedu operatsioonid on selgelt halvatud. Ootame, kas seal on loota valitsuse poolset abipaketti,“ ütleb Torn. Ta lisab, et klubiliikmetele pakutakse liikmeslepingu pausile panemise võimalust. „Keskendume rohkem liikmete heaolule kui kulude optimeerimisele.“

Leedus klubid sulgenud, ent Eestis ja Lätis tegevust jätkav MyFitnessi spordiklubide keti juht ei oska öelda kumb variant õige on. „Mul puudub selline kompetents, usaldame valitsust ja terviseametit,“ ütleb ta. „Kui järgnevate päevade või nädalate jooksul haigestunute hulk ei kasva, siis tõenäoliselt on lahtijätmine õige otsus, aga vastavalt korraldusele oleme valmis ka klubid sulgema.“