ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Jüri Ratas eriolukorrast: valitsuse järgmine prioriteet on tegevus piiridel 

Johanna-Kadri Kuusk | Video: Erki Pärnaku, 13. märts 2020, 14:24
Peaminister Jüri RatasFoto: Erki Pärnaku
Nüüd, kus valitsus on eriolukorras viinud riigi haridustegevuse e-õppele ja avalikud suuremad kogunemised ära keelanud, on peaminister Ratase sõnul järgmine samm kogu riigipiiril toimuv tegevus ette võtta.

See pole valitsuse ainus mure. „See, mis välis- ja sotsiaalministeeriumi hinnangul toimub välisriikides ehk mis on need kriisiriigid, kust tulles peavad inimesed kaks nädalat isolatsioonis olema. Lähitundide jooksul selgub, mis saab päevakeskustest. Tean, et kohalikud omavalitsused siin ka toimetavad. Peame kogu koroonaviiruse juures vaatama ka majanduslikku poolt,“ loetles Ratas.

Majandus on murekoht, milles Eesti on üks tükikene suuremast globaalsest pildist. „Löögi on saanud transport, turism, ürituste korraldamine. Nii Eesti valitsus kui Euroopa Liit on otsustanud kasutada nii palju võimalikke tööriistu, et see majanduslangus oleks võimalikult pehme,“ kinnitas peaminister. Tema sõnul ei ole valitsusel plaani minna kärpimise peale, vaid ollakse valmis suunama vahendeid investeerimiseks.

„Ma palun iga Eesti inimese tuge ja abi. Ma palun toetust ja pühendumust ja tasakaalukat suhtumist selle hirmsa ja kurja viirusega võitlemiseks ja ma usun, et üheskoos me saame sellest võitu,“ ütles ta lõpetuseks.  

Samal teemal

13. aprill 2020, 22:08
KOROONABLOGI | Spordimaailmas valitseb seninägematu krahh
14. märts 2020, 12:03
ÕL VIDEO | Näomask ette ja pulk ninna: koroonaviiruse proovi andmine käib just niimoodi!
13. märts 2020, 14:01
GALERII | Läti piiripunktides on rahulik, politsei jagab brošüüre

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee