Eesti uudised

Rahvusraamatukogu sulges külastajatele uksed 

Johanna-Kadri Kuusk, 13. märts 2020 12:20
Eesti RahvusraamatukoguFoto: Teet Malsroos
Valitsuse välja kuulutatud eriolukordpani mai alguseni kinni muuseumid ja kinod. Kuigi raamatukogud said selles keelus erandi otsustas Eesti Rahvusraamatukogu reedel siiski uksed sulgeda.

„Tõepoolest – eile õhtul otsustas valitsus, et raamatukogud jäävad avatuks vaid piiratud ulatuses. Seetõttu otsustasime täna hommikul ennast külastajatele sulgeda, et valitsuse otsuse raames töötada järgmise nädala alguseks välja uus töökorraldus. Me vaatame nädalavahetusel üle kõik oma teenused ning hindame, kuidas ja milliseid neist on võimalik edaspidi pakkuda nii, et takistada viiruse levikut,“ kommenteeris raamatukogu kommunikatsioonijuht Argo Kerb.

„Küll aga rõhutame, et jätkuvalt saab Rahvusraamatukogust raamatuid elektroonselt laenutada, tellides neid raamatukappi! Sellisel viisil saab oma lugemisvara kätte ja tagastada 24 tundi ööpäevas ja ilma otsese inimkontaktita. 24/7 on avatud ka meie digikanalid: digar.ee, dea.digar.ee ja portaal.nlib.ee. Vastame ka elektroonselt ja muude kanalite kaudu oma lugejate päringutele. Kindel on, et suletuks jäävad kindlasti kõik lugemissaalid. Samuti oleme ära jätnud kõik üritused ja konverentsid. Muudatuste ulatus ja kestus saab olenema valitsuse otsustest ja terviseameti hinnangutest/soovitustest,“ lisas ta.

Samal teemal

13.03.2020
KOROONABLOGI | Spordimaailmas valitseb seninägematu krahh
13.02.2020
Järjekordne otsus: Meistrite ja Euroopa liiga jalgpall lükkub edasi
13.02.2020
VALITSUSE KORRALDUS | Eriolukorra väljakuulutamine