Poliitika

Kaja Kallas: tunnustan valitsuse otsust kuulutada välja eriolukord (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 13. märts 2020 10:00
Reformierakonna juht Kaja KallasFoto: Erki Pärnaku
Reformierakonna esimees Kaja Kallas kiitis valitsust eriolukorra välja kuulutamise eest. Ta kutsub kõiki üles üheskoos viiruse leviku vastu võitlema.

“Tunnustan valitsuse otsust kuulutada välja eriolukord ja ühinen peaministri seisukohaga, et riik üksi ei suuda koroonaviiruse levikut peatada. On väga oluline, et iga inimene hoolitseks iseenda ja oma lähedaste eest. Tähtis on vähendada sotsiaalseid kontakte ja täita hügieeninõudeid. Võimalusel aidake palun neid, kes vajavad praegu abi muidu lihtsate igapäevaste toimetuste korraldamisel. Eriolukord kestab 1.maini aga loodan, et viiruse levik pidurdub võimalikult ruttu, et saaksime oma tavapärase elu juurde tagasi minna.

Eriolukorrast tulenevad piirangud toovad paratamatult kaasa ettevõtjatele ja majandusele negatiivsed mõjusid. Viiruse leviku vältimiseks peavad inimesed töölt eemale jääma. Esimesena kannatavad turismi-, majutus- ja kultuuriürituste korraldamisega tegelevad ettevõtted, kuid viiruse majanduslik mõju saab olema laiem.

Reformerakond on koos valitsusega valmis riigikogus töötama selle nimel, et me leiaks kiired ja tõhusad lahendused, mis annaksid kindlust ettevõtjatele ja töötajatele. Olgu selleks siis sihitud erakorraline rahaline abi teatud majandussektoritele, paindlikumad haigus-ja töölt eemale jäämise hüvitused, lisaraha eraldamine tervishoiule või maksupuhkused koos laenugarantiidega.

Kriis on poliitilise ühtsuse aeg ja on oluline, et Eesti langetaks otsuseid õigeaegselt ja ettevaatavalt. Nii saame vähendada haigestumist ja leevendada majanduslikke raskusi.

Oleme ühtsed ja mõistvad - üheskoos saame kriisist jagu!”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee