Seisukoht

Seisukoht | Pese käsi ja istu kodus! 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 12. märts 2020, 18:42
Nagu tervishoiuspetsialistid on rääkinud, tuleb viirust õigustatult karta: levik on uskumatult kiire ja samas pole viirusest palju teada.Foto: Andres Varustin
Kui veel nädala alguses võis siit ja sealt kuulda, et meedias külvatakse koroonaviiruse kohta paanikat, siis aja möödudes hakkasid ka esialgu viiruse leviku üle vaid nalja viskavad tegelased asja tõsidusest aru saama.

Nädala üks jahmatavamaid uudiseid oli kahtlemata see, kui Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teatas teisipäeval, et praeguste prognooside järgi nakatub viirusesse 60–70 protsenti sakslastest ehk 50–58 miljonit inimest, kellest halvimal juhul sureb umbes kaks miljonit. Õhtuleht arvutas välja, et kui see prognoos kanda üle Eestisse, nakatuks siin 800 000 – 930 000 inimest ning sureks 27 200 – 31 600 inimest.

Kolmapäeva õhtul kuulutaski maailma terviseorganisatsioon (WHO) koroonaviiruse leviku pandeemiaks (viirus levib juba 125 riigis). Nüüd on viiruse leviku ärahoidmine lisaks tervishoiuasutustele ja riigijuhtidele sõna otseses mõttes kõikide inimese kätes, sest terviseameti üks peamisi soovitusi on võimalikult sagedasti käsi pesta.

Nagu tervishoiuspetsialistid on rääkinud, tuleb viirust õigustatult karta: levik on uskumatult kiire ja samas pole viirusest palju teada. Kuigi Eestis ei saanud  hommiku seisuga – jah, muutused võivad paraku toimuda juba tundidega – rääkida veel õnneks viiruse laialdase leviku tõenäosusest, sunnivad ka senised uudised suhtuma viirusesse ülima tõsidusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee