Poliitika

UUED TUULED: riigiametite ühendamisele ja ümberkorraldustele kulub pool miljonit 

Toimetas Marvel Riik, 12. märts 2020, 11:09
Vabariigi valitsuse eelnõude järgi nimetatakse keeleinspektsioon keeleametiks, põllumajandusamet koondub veterinaar- ja toiduametiga ning kahepeal hakkavad nad jagama põllumajandus- ja toiduameti nime. Lisaks moodustatakse haridus- ja noorteamet.

„Keeleametis jätkatakse kõikide seni keeleinspektsiooni osutatud teenuste pakkumist ning lisaks viiakse keeleametisse üle keelepoliitika rakendustegevused haridus- ja teadusministeeriumist ning sihtasutusest Archimedes. Keeleametist saab keelepoliitika rakendusasutus eesti keele kasutamise kontrolli ja järelevalve, nõustamise ning arenduse valdkondades,“ selgitatakse eelnõus.

Eelnõu järgi on asutuste ühendamisega seotud ühekordne kulu suurusjärgus 240 000 eurot ning ühendamine saab teoks 1. augustil.

Põllumajandus- ja toiduameti ühendamisel säilivad ametite kõik funktsioonid ja töötajaskonnad. „Kahe ameti ümberkorraldamisega suureneb riskipõhise kontrolli suutlikkus, paraneb info haldamine kogu toidutootmisahelas ning tõuseb ennetus- ja teavitustöö kvaliteet õigusrikkumiste vähendamiseks. Klientide suunal toimuv kommunikatsioon on terviklikum ja väheneb halduskoormus klientidele,“ öeldakse eelnõus.

Asutuste ümberkorraldamistega seotud teadaolevad kulud on ligikaudu 250 000 eurot ning muudatusega tahetakse valmis olla 1. jaanuaril 2021.

Haridus- ja teadusministeeriumi eelnõu järgi moodustatakse sihtasutuse Innove, sihtasutuse Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse ning haridus- ja teadusministeeriumi hallatava riigiasutuse Eesti Noorsootöö keskuse teenuste põhjal haridus- ja noorteamet. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee