Eesti uudised

Koroonakannapööre: Saaremaa leht Meie Maa sööb oma sõnu erakordse küünilisusega (1)

Ohtuleht.ee, 12. märts 2020 10:09
Meie Maa 3. märtsi juhtkiri, mis on nüüdseks internetist eemaldatud.Foto: Kuvatõmmis
Kolmapäeval saabus uudis kahest koroonaviirusesse nakatunud saarlasest, kes tõenäoliselt said viiruse külge Saaremaa ja Milano võrkpalliklubide matšidel. Saaremaa ajalehe Meie Maa reaktsioon oli valulik: neljapäevases juhtkirjas rõhutakse, et ammu oleks tulnud astuda samme nagu suurte spordisündmuste ära jätmine. Alles nädal tagasi, nüüdseks veebist eemaldatud juhtkirjas, väideti aga, et on absurd, kui võistlused ära jäetakse.

Meie Maa 3. märtsi juhtkiri kannab (või kuna seda enam ajalehe portaalist ei leia, kandis) pealkirja „Terve mõistuse võit“ ning seal seisid väited nagu „Olukord, kus spordivõistlus tühistatakse viimasel ajal laineid löönud viiruse pärast, on absurd,“ ning „Ja me elame Saaremaal, eks ole? Siin on puugihaiguste paradiis, seega ei pääse välismaine viirus esirittagi.“

Ilmselt eilsete koroonauudiste valguses on Meie Maa tolle juhtkirja veebist eemaldanud. Neljapäevaks üllitati aga uus tekst: „Paanika asemel reaalsed sammud“. Seal seisab mustvalgelt „Selle asemel, et paanikat üles kütta, nagu seda on juba päris mõnda aega tehtud, oleks pidanud kohe astuma reaalseid samme. Et leevendada inimeste hirme, et tagada neile turvatunnet ja teadmist, et oma riik hoolib oma inimeste tervisest.

Reaalne samm on suurte spordivõistluste ärajätmine. Antud olukorras ainuvõimalik lahendus.“

Samal teemal

12.02.2020
VIDEO | Jüri Ratas: oleme Eestis jõudnud hädaolukorda, koos tegutsedes saame sellest üle
11.02.2020
Terviseamet: kaks saarlast ja üks tallinlane nakatusid koroonaviirusesse. Saaremaal suletakse nädala lõpuni kõik koolid
11.02.2020
Saaremaa võrkpallimeeskonna juhil diagnoositi koroonaviirus
11.02.2020
Võrkpalliliidu president: terviseamet ei näinud Saaremaa-Milano mängus probleemi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee