Poliitika

Täiendatud kell 12.41!

President Kaljulaid läheb Mihkelsoni ja Ernitsaga välislähetustesse? 

Toimetas Marvel Riik, 12. märts 2020 09:17
President Kersti Kaljulaid, Marko Mihkelson ja Peeter ErnitsFoto: Kollaaž (Tiina Kõrtsini, Alar Truu, Andres Putting / Ekspress Meedia)
Vabariigi president Kersti Kaljulaid peaks plaanide järgi minema aprilli lõpus ametlikule visiidile Slovakkiasse ja Austriasse. Tema delegatsiooni kuulub ka kaks riigikogu liiget: väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson Reformierakonnast ja Eesti-Austria parlamendirühma esimees Peeter Ernits EKREst.

„Täname riigikogu esimehele tehtud ettepaneku eest nimetada kaks riigikogu liiget delegatsiooni liikmeteks vabariigi presidendi ametlikul visiidil Slovaki vabariiki 28. aprillil ning riigivisiidil Austria Vabariiki 29.–30. aprillil,“ kirjutas presidendi kantseleile riigikogu kantselei direktor Peep Jahilo.

Riigikogu poolt saadavad presidenti parlamendi väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson ja Eesti-Austria parlamendirühma esimees Peeter Ernits.

President Kaljulaid on teatanud, et on kõik enda järgmistele nädalatele kavandatud välislähetused, et suuri üritusi vältida. Mis saab aprilli lõpust, seda ei osanud presidendi kantselei öelda.

„Esialgu on kavast ära jäetud vaid lähinädalate üritused ja sõidud. Kaugema tuleviku üritusi (ja lähetusi) puudutav selgub hiljem, olenevalt sündmuste arenguist. Jälgime toimuvat ja terviseameti soovitusi,“ ütles presidendi pressiesindaja Mattias Tammet.