Poliitika

VIDEO | Jüri Ratas: oleme Eestis jõudnud hädaolukorda, koos tegutsedes saame sellest üle

Johanna-Kadri Kuusk, 12. märts 2020 10:01

10 KOMMENTAARI

r
12. märts 2020 14:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
12. märts 2020 16:55
See valitsus koosneb suuremal osalt mõtetutest töllideat! Mõni üksik erand( Kiik, Luik jvm). Sealt ei tule mingeid asjalike otsuseid enne, kui mõni ise siruli on. Peaministri avaldus oli mingi soe aur! Otsustusvõimetu kamp!
r
Rauno/ 12. märts 2020 13:28
Itaalia lahendas olukorra oma kodanikele õiglaselt: inimesed, kes kaotasid ajutiselt sissetuleku ja istuvad kodudes (hotellide, restoranide töötajad)- nemad saavad kõik karantiinis 80% endisest palgast või kodanikupalka 780€ kuus. Jah, Itaalia peab jälle laenama. Kuid sedasi säästetakse oma kodanikke. Eesti riigivõlg on EU madalaim. Eestil tuleks eriolukorras teha sama. Isegi, kui see läheb maksma paar miljardit.
r
Rauno/ 12. märts 2020 13:51
P.S! Ise olen põhimõtteliselt praeguse valitsuse vastane. Kuid eriolukorras peaks iga eestlane toetama seaduslikku võimul olevat valitsust ja üldse peaks nii väike rahvus,nagu eestlased on, karmides tingimustes kokku hoidma. Praegult pole enam vahet, kes toetab reffi, ekre-t, sotse jne. See on teisejärguline. Selle juurde tuleme tagasi, kui kriis on möödas. Ja valitsusele anname hinnangu vastavalt sellele, kuidas nende tegevus mõjus kriisi ajal.
r
realist/ 12. märts 2020 14:06
Egas ainult karantiinis istujad kahju kannata. Tänaseks on transfeeri pakkuvle väikeettevõttele kõik tellimused tühistatud nii välis- kui kodumaal seoses viirusega. Busside liisingutest saab küll maksepuhkust, kuid inimestele raha ikkagi ilma tellimusteta ei ole. Ilmselt tuleb kõik lahti lasta, kuid mis neist inimestest edasi saab. On ju neil pered toita ja arved maksta. Mis saab?
r
Rauno/ 12. märts 2020 14:10
Olukord ongi hull. Ja see muutus järsult hulluks. Kõigis valdkondades. Valitsus ei saa kõiki toetada. Kuid valitsus on andnud Põhiseadusliku vande: hoida ja säilitada eesti rahvust, keelt ja kultuuri ajast aega. Kui selleks on ajutiselt vaja laenata miljardeid- siis olgu nii.
r
Rauno/ 12. märts 2020 14:19
Mina näiteks arvasin Martin Helmest üsna vähe. No ja enamuse ta põhimõtetega elust pole ma nõus ka praegult. Aga...See Esimeses Stuudios antud usutlus oli tõesti hea. Ja rääkis asjadest nii,nagu asjad ON. Respect selles mõttes.
r
Rauno/ 12. märts 2020 13:02
Antud olukorras tuleks siiski kuulutada välja eriolukord, mis annab valitsusele vabad käed karistada neid, kes õnnetust ära kasutades püüavad rikastuda. Eriolukorra seadus lubab kehtestada riiklikke hindu esmatarbekaupadele ja spekulantide vara ja firmad riigistada. Alates tanklatest, kuni Rootsi pankadeni (juhul, kui ka viimased hakkavad majandust šaboteerima).
l
Lisaks:/ 12. märts 2020 13:20
Eriolukorras ei kehti mingid eelarvereeglid. Valitsus võib ja peab laenama Euroopa Keskpangalt miljardi või kui vaja siis 5, kuna suurele hulgale inimestest tuleb ka eriolukorras maksta sissetulekut. Nendele hotellide ja restoranide töötajatele näiteks, kes määramata ajaks koju jäävad. Nii tegi ka Itaalia ja nüüd ka Taani. Inimesi ei saa koju ilma rahata surema jätta. Valitsus peab neile ajutiselt kodus püsivatele inimestele kindlustama kasvõi miinimumpalga ulatuses sissetuleku.
r
Rauno/ 12. märts 2020 12:48
Lisaks kõigele peaks valitsus vedama kohtu ette kartellikokkuleppes süüdi olevad kütuseärimehed, kes raskel ajal rahva tagant viimast varastavad. Sügisel maksis naftabarrel ligi 80$, praegult napilt üle 30$. Ka kõiki aktsiise arvestades moodustab nafta komponent 1/3 kütusehinnast. Kuid tanklad on alandanud hinda mõne hädise sendi võrra. See on katku ajal rahva röövimine! Ja peaks olema vanglakaristusega karistatav!
k
Kuni/ 12. märts 2020 12:21
on vaid soovitused, siis on see kindel minnalaskmine, haigus imbub julmalt sisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee