Eesti uudised
Jüri Ratas viitas, et rohkem kui saja osalejaga üritused tuleks ära jätta
 

Mis juhtub, kui üle saja osalejaga üritused keelata? (3)

Kristjan Väli, Helen Mihelson, Johanna-Kadri Kuusk, 11. märts 2020 21:05
TÄIS KINOSAAL: Forum Cinemas Batlikumi tegevjuhi Kristjan Kongo sõnul on erinevaid võimalusi – suurtes saalides filme mitte näidata või jätta täidetud kohtade kõrvale tühjad toolid. Foto on illustratiivne. Foto: Robin Roots
Koroonaviirusega nakatunud eestlaste arv aina kasvab, mistõttu käis peaminister Jüri Ratas kolmapäeval riigikogu infotunnis välja mõtte: rohkem kui saja osalejaga üritused tuleks ära jätta. Mida see endaga kaasa tooks?

Jüri Ratas usub, et suuremate kogunemiste korraldamine ei ole praegusel ajal mõistlik. Küll aga ei täpsusta ta oma mõtet, kuidas peaks välja nägema olukord, kus riik keelab enam kui sajal inimesel ühes kohas viibimise. Arvestades, et sadakond inimest ei ole teab mis suur arv. Juba mõõtmetelt suuremas nn lõõtsaga bussis on tipptunnil sadakond inimest, rääkimata rahvast pungil ööklubist või kinosaalist. Kolmapäeva õhtul teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo, et Ratas esineb neljapäeva hommikul erakorralise teadaandega. Postimees kirjutab, et eriolukorda peaminister siiski välja ei kuuluta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.02.2020
Peaminister Ratas: rohkem kui saja osalejaga üritused tuleks ära jätta