ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Moelooja õpetas eakatele, kuidas näha välja nagu kuninganna 

Gitta Riener | Video: Gitta Riener, 12. märts 2020, 18:30
Foto: Gitta Riener
„Kui naine vanuses 60+ teab, mis on selfi ja tal on sada baretti garderoobis, siis ta ongi meie stiili-ikoon,“ kiidab moelooja Oksana Tandit julget prouat Helge-Liisi (79), kes väärikate huvikooli loengu ajal reipalt saalist lavale astus, kaasas hulk salle, barette ja muidki aksessuaare.

Sel nädalal kogunesid eakad prouad ja isegi mõni härra kuulama väärikate huvikooli loengut „Stiilitund väärikas eas daamidele ja härradele“. Tallinnas Mustamäe kultuurikeskuses kõneles neile stiilist moelooja Oksana Tandit.

„Stiil on meie elu osa tegelikult, stiil on kultuuri osa, hea stiil ja taju on hariduse osa. Sest see, kuidas inimene, eriti eakas inimene välja näeb, on ju kõnetav, toetav ja inspireerib teisi. Nagu ka kuninganna Elizabeth näiteks,“ räägib Oksana. Kuulajatele näitabki ta inspiratsiooniks efektseid fotosid Briti monarhi, 93aastase Elizabeth II värvikatest kostüümidest. 

Väärikate huvikoolist osa võtnud eaka naisterahva sõnul on stiilne see, kui naeratad, ja ongi ilus. Teine naine arvas, et stiilne on kanda rahulikes toonides riideid ning mõnda ehet, salli ja kaelakeed. 

Oksana soovitab eakatel kasutada rohkem värve. „Ärge kartke värve. Meie hallis Eestis, kus on tõesti peaaegu alati vihmane, oleks värvi vaja. See tõstabki tuju, inimene naerab ja naeratab teistele,“ tõdeb Oksana.

Mustamäe väärikate huvikooli tasuta loengud toimuvad üks kord kuus teisipäeviti kultuurikeskuses Kaja. Aprillis on kavas võtta vaatluse alla internetipettused. Huvikool on mõeldud 65aastastele ja vanematele. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee