Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Henrik Salumi sõnul on kõiki katsetele registreerunuid õpilasi viivitusest teavitatud.Foto: GAG
Asso Ladva, toimetas Hindrek Pärg 11. märts 2020 18:58
Laupäeval toimuma pidanud nelja maineka pealinna gümnaasiumi – Reaalkooli, Inglise kolledži, 21. kooli ja Gustav Adolfi gümnaasiumi – kandidaatide testimisi ei peeta kindlasti enne maikuud, ütleb Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Henrik Salum. Põhjuseks ikka koroonaviirus, mille leviku takistamiseks piiratakse suurte ürituste korraldamist. Kolmapäeva õhtul teatas veel Tallinna linn, et kõik lasteaialapsed, kes saabuvad välismaalt, peavad jääma kaheks nädalaks karantiini. See puudutab ka neid, kes käinud reisil väljaspool riskipiirkonda.

"Linnapea korraldusega peavad kõik lapsed, kes saabuvad välismaalt, (ka Lätist, Soomest, Rootsist, Venemaalt) olema peale saabumist Eestisse 2 nädalat kodus karantiinis ning mitte lasteaeda tulema. Korraldus jõustub praegusest hetkest!" seisab Tallinna kodulehele postitatud teates.

Millal võivad toimuvad katsed gümnaasiumisse?

„Aprill on kindlasti hooletu, võib-olla ka mai algus, sest kõiki asju kohe ümber korraldada ei anna,“ vastab Salum küsimusele, millal katsed gümnaasiumisse võiks toimuda.

Praegu on Tallinna Kristiine gümnaasium suletud ning selle kooli õpilased ei tohiks igale poole minna, seega oli nende minek katsetele laupäeval küsimärgi all. Tallinna 21. kooli direktor Meelis Kond möönab, et viimaste uudiste valguses võib kaugõppele suunatavaid koole ja karantiini määratud õpilasi juurdegi tulla, kuid võimalus gümnaasiumisse proovida peab olema kõigil. Tallinna nimekatesse gümnaasiumidesse pürgijaid tuleb kogu linnast ja kaugemaltki, Salumi hinnangul kokku tuhatkond noort.

Salumi sõnul on kõiki katsetele registreerunuid õpilasi viivitusest teavitatud, sest kõik, kes nimetatud nelja kooli õppima tahavad asuda, peaksid olema juba registreerunud vastavas sisseastumissüsteemis ning see annab igale kandidaadile teada, kus ja millal ta katseid teha saab.

Veel teisipäeval ei osanud Salum ega Kond öelda, millal katsed nelja Tallinna nimekasse gümnaasiumi toimuda võiksid. Selgus saabus õhtul, mil haridusasutuste juhid pidasid koos Tallinna linnavalitsuse esindajatega koosoleku ja seal esitas linnavalitsus korralduse kõik suuremad üritused kahe kuu võrra edasi lükata.