Eesti uudised

VIDEO | Martin Helme koroonaviiruse taustal: majanduskriis on käes 

Toimetas Hindrek Pärg, 10. märts 2020 22:59
Martin HelmeFoto: Martin Ahven
Me oleme uude majanduskriisi juba sisenenud ning küsimus on nüüd selles, kuidas me suudame tagajärgi minimeerida ja kriisi üle elada, ütles "Esimeses stuudios" rahandusminister Martin Helme (EKRE).

"Numbrid räägivad lugu, et nii järske kukkumisi pole olnud 2008. aastast ja see on päriselu tagajärgedega. Ettevõtete bilanss järsult väheneb ja pangad hakkavad laene tagasi kutsuma või lisatagatisi nõudma. Ettevõtted, mis rahastavad end võlakirjade taasrahastamisega, ei saa seda teha," kirjeldas Helme koroonaviiruse ja naftasõja mõju tagajärgi majanduses, vahendab ERR-i uudisteportaal ministri sõnu. 

Helme sõnul on majanduskriis käes, nüüd on küsimus selles, kuidas tagajärgi minimeerida ning leida kriisist võimalusi midagi kasulikku teha. 

"Mida me näeme, et kõik on juhtunud kahe kuu, Euroopa mõõtmes kahe nädala jooksul. Esimene tõdemus on, et nii halba nähtavust kui praegu majanduses meil pole olnud. Meil pole võimalik ette ennustada, mis saab kahe nädala, kahe kuu pärast," rääkis Helme.

Vaata täispikka intervjuud Martin Helmega! 

Samal teemal

11.02.2020
Tallinna sadama termokaamerad maksid 26 000 eurot
10.02.2020
Tähelepanu, üheksandikud: katsed Tallinna gümnaasiumidesse lükati edasi
10.02.2020
Terviseamet: teisipäeval lisandus Eestis kolm uut koroonaviirusesse nakatunut, rahvusvahelised üritused tuleb lükata aasta teise poolde
10.02.2020
FOTOUUDIS | Süümepiinad? Apotheka alandas päeva jooksul hirmkalli antiseptiku hinda