KOHTUS Oliver Kobing teisipäeval Harju maakohtus.Kobingu väitel on kohtutäitur arestinud tema konto ja igasugune vähenegi raha, mis sinna liigub, läheb otse kohtutäiturile. Foto: Robin Roots
Kristjan Väli 10. märts 2020 18:57
Tallinna kesklinnas BMW-ga suuravarii põhjustanud Oliver Kobing annab mõista, et tema on vaene tudeng, mistõttu pole tal võimalik kannatanutele kahju ja menetluskulusid hüvitada. Harju maakohus peab otsustama, mida temaga peale hakata: iseenesest võib ta vangi saata, kuid siis kaob ka viimane lootus temalt raha kätte saada.

2015. aasta kevadel 13 kannatanuga avarii põhjustanud Oliver Kobing astus teisipäeva hommikul taaskord Harju maakohtu ette. Tema kriminaalhooldaja esitas erakorralise ettekande, milles seisis, et Kobing ei ole varasemalt kohtu poolt ette nähtud kohustust täitnud. Kriminaalhooldaja ei näe tekkinud olukorras muud võimalust, kui Kobing vangi saata. „Pöörata mõistetud ja ärakandmata karistus täitmisele. Isik ei ole lisakohustust täitnud, kuigi tal oli selleks piisavalt aega. Kobing pidi mittevaralise kahju hüvitama, aga pole seda teinud. Pole alust arvata, et katseaja lõpuks saaks isik hüvitada tekkinud kahju. Hetkel pole tal ka püsivat töökohta ja tal puudub sissetulek,“ luges kriminaalhooldaja ettekande kohtusaalis ette.

Edasi lugemiseks: