Maailm

Torinos elav eestlane: tänavad on peaaegu tühjad, postimajja lastakse vaid viis klienti korraga 

Johanna-Kadri Kuusk, 10. märts 2020 14:44
Torino Piazza Castello väljak.Foto: Reuters/Scanpix
Itaalia peaminister teatas esmaspäeval, et Itaalia paneb koroonaviiruse pärast  piirid kinni. Põhja-Itaalia linnas Torinos elav eestlane Alex kinnitab, et karantiinist hoolimata on inimesed rahulikud. 

„Siin on väga rahulik. Inimesed on mõistlikud. Tanavapildis on näha, et inimesed on asja tõsidusest aru saanud. Maske on ka ikka siin ja seal näha,“ kirjeldas ta toimuvat viidates sellele, et tänavatel on äärmiselt vähe liikumist. „Päris tühjad ei ole, aga praegune meenutab augustikuud, kus kõik puhkavad. Enamus inimesi lihtsalt istuvad kodus.“

Itaallaste rahulikkuse taga võib Alexi sõnul olla ka teadlikkus. „Mina isiklikult arvan, et itaallane on lihtsalt selline inimene, kes läheb end kahtluse puhul kontrollima. Peseme tublisti käsi ja väldime suuremaid kogunemisi,“ kirjeldas ta.

Alexi sõnul on praegu kohalike kõige suurem mure koolide sulgemise pärast. „Lapsevanemad peaksid tööl käima, aga lapsi ei ole kuskile panna,“ sõnas ta.

Eestlase sõnul on teatud valdkondaes tegevus täiesti peatunud. „Spordi tegemine on peatunud. Kauplused on praegu avatud, aga restoranidega on nii ja naa,“ rääkis ta Õhtulehele. Kinod, muuseumid ja muud taolised asutused on Torinos suletud.

Paljudes kohtades on kehtestatud klientide arvu piirang. „Näiteks tubakapoodidesse lastakse kahekaupa. Postimajja lubatakse viiekaupa. Mägedes paluti õlut juua õues, sest sees oli juba kuus inimest,“ seletas ta. Üleüldiselt on turismiga leiba teenivatel inimestel Alexi sõnul nukker aeg. „Nendel elu seisab praegu. Ma ütlen, et nedel on ilmselt väga halb seis,“ ütles ta.

Alexi arvates on riigi karantiini panek pigem mõistlik. „Suhtun nii, et olen sellega okei. Kui vaja siis ootame tulemusi,“ ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee