Montenegro president Milo Đukanović Kadriorus kohtub Kersti Kaljulaidiga.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Hindrek Pärg 10. märts 2020 21:15
Montenegro president Milo Djukanović on teisipäeval Eestis ühepäevasel ametlikul visiidil, mille käigus kohtub president Kersti Kaljulaidi ja peaminister Jüri Ratasega ning külastab NATO Küberkaitsekoostöö Keskust, e-Eesti Esitluskeskust ja E-riigi Akadeemiat.

Kell 11 saabus Montenegro riigipea Kadriorgu. 

Hiljem ootas riigipead veel NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse külastus ja e-Eesti Esitluskeskuse külastus. Montenegro riigipea kohtub Stenbocki majas ka peaminister Jüri Ratasega. Veel külastab ta E-riigi Akadeemiat ja õhtul toimub Eesti ja Montenegro riigipeade ühine õhtusöök Fotografiskas.

Eesti oli esimene riik, mis sõlmis Montenegro iseseisvumise järel 2006. aastal diplomaatilised suhted. Eestist kolm korda väiksemas Montenegros elab veidi üle poole miljoni inimese ja oleme toetanud nende riigi halduse arendamist peamiselt oskusteabe vahendamise näol, jagades oma kogemusi e-valitsemise, piirivalve, välisteenistuse arendamise ja ELi integratsiooni edendamise vallas.

Montenegro liitus NATOga 2017. aastal ja panustab NATO lahingugruppi Lätis. Montenegro on ka ELi kandidaatriik.

Pärast teisipäevast kohtumist saatis valitsuse kommunikatsioonibüroo pressiteates, milles Jüri Ratas avaldas Montenegrole toetust teel Euroopa Liitu. 

"Eesti loodab, et Montenegro liitumine Euroopa Liiduga toimub võimalikult kiiresti ja oleme vajadusel valmis igakülgselt oma reformikogemust jagama,“ kinnitas peaminister Jüri Ratas kohtumisel. „Lisaks toetame selgelt liitumisläbirääkimiste alustamist Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga. Loodetavasti saab Lääne-Balkan Euroopa Liidult positiivseid sõnumeid juba peagi, Horvaatia eesistumise ajal.“

Kommentaarid  (2)

Tädi Maali 10. märts 2020 15:14
Kätlemine pidi ju nüüd keelatud olema?
Geograaf 10. märts 2020 14:33
Tšernogooria või Crna Gora! Milleks vanade tradistioonidega slaavi riik mingi fašistide okupatsiooninimega kutsuda?!

SISUTURUNDUS