Kommentaar

Küsimus | Kas Eesti viirusebuss desinfitseeriti õigesti?  

Arvamustoimetus, 10. märts 2020, 12:12
Foto: Tiina Kõrtsini
Viirushaige Eestisse vedanud bussi desinfitseerimise video on tekitanud palju küsimusi, sest erinevalt näiteks Kristiine gümnaasiumi kaitseriietuses ja maskides desinfitseerijatest käis bussipuhastaja ilma erivahenditeta ja paljakäsi ühe ja sama lapiga üle istme lauakese, käetoe ja ka põranda ning teatas, et sellega on viiruse risk minimeeritud. Kas tõesti lapiga kergest ülepühkimisest piisab, et viirusest lahti saada? Kas bussifirma on järginud elementaarseid hügieenireegleid, kui koristaja ühe ja sama lapiga käib üle nii laua, istme kui ka põranda? Kas põrandakaltsuga tohib istmeid ja laudu puhastada? Kuidas tegelikult peaks puhastama pindu ja pehmeid istmeid, mida on puutunud ja täis köhinud viirusekandja?

Simmo Saar, terviseameti kommunikatsioonijuht: Igapäevane busside puhastamine viiakse läbi kasutades kummikindaid, desinfitseeriva toimega puhastusvahendeid ja kolme eri lappi. Eraldi on ette nähtud lapid ekraanide ja klaaside, kontaktpindade (käepidemed, aknalauad ja lahtikäivad lauad) ning põranda äärte ja pagasiriiuli äärte jaoks. Tualettruumi tarbeks on kasutusel lisaks veel eraldi vahendid ja ühekordsed puhastuslapid. Selline rutiinne puhastus on piisav bussi ohutuse tagamiseks. Lisaks läbis viirusekandjat vedanud buss 29. veebruaril mitmetunnise desinfitseeriva puhastuse.

Vastuse ja puhastusvideo vahel on vastuolu - videost on näha, et polnud mingeid eri lappe ega vahendeid, ühe ja sama kaltsuga nühiti nii istmeid kui põrandat.

Simmo Saar: Bussifirma esindaja sõnul oli antud juhul tegemist lihtsustatud demoga. Miks nad otsustasid ajakirjanikele esitleda just lihtsustatud protsessi, peaksite küsima ettevõtjalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee