Maailm

KOKKULEPE TALIBANIGA: USA alustas vägede väljaviimist Afganistanist 

Toimetas Aare Kartau, 10. märts 2020 09:28
USA sõdurid.Foto: AFP/Scanpix
Ameerika Ühendriigid asusid täitma kokkulepet Talibaniga, mille käigus vähendatakse järgnevate kuude jooksul Afganistanis asuvate vägede hulka.

Esmaspäeval teatas Afganistanis asuvate USA vägede kõneisik Sonny Leggett, et käima läks vägede väljaviimise esimene etapp, vahendab BBC. USA nõustus 135 päeva jooksul pärast lepingu sõlmimist vähendama Afganistanis viibivate sõdurite arvu umbes 12 000-lt 8600-le. USA ja NATO liitlased lubasid järgneva 14 kuu jooksul piirkonnast kõik üksused tagasi kutsuda, kui islamistid kokkuleppest kinni peavad. Ajalooline rahuleping Ameerika Ühendriikide ja radikaalse islamirühmituse Talibani vahel allkirjastati 29. veebruaril.

Afganistani valitsus tehingust osa ei võtnud, ent eeldatavasti asuvad ka nemad lähiajal Talibaniga rahukõnelusi pidama. Riigi president Ashraf Ghani ütles algselt, et ta ei nõustu Talibani vangide vabastamisega, mis on eeltingimuseks sõjalise rühmitusega kõneluste alustamisel. Väidetavalt esitab äsja teiseks ametiajaks valitud president juba sel nädalal määruse, millega vabastatakse vähemalt 1000 Talibani vangi.

Samal teemal

06.03.2020
Kabulis rünnati mälestusüritust, kus viibisid mitmed Afganistani tipp-poliitikud. Hukkus ligi 30 inimest
04.03.2020
TRUMP TEGI AJALUGU: ta kõneles esimese USA presidendina Talibani liidriga
29.02.2020
USA ja Taliban sõlmisid rahulepingu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee