Seisukoht

Seisukoht | Intervjuu karantiinis viibinud eestlasega 

Deivil Tserp, spordiajakirjanik, 9. märts 2020, 18:26
Foto: MATI HIIS
Elame koroonaviiruse ajastul ja peame uute kommetega harjuma. Nii mõnigi soovitus võib tunduda kentsakas, aga need on meie kõigi huvides. COVID-19 on nõudnud peaaegu 4000 inimese elu ja paraku muutuvad need arvud iga päevaga üha dramaatilisemateks.

Mulle igatahes meeldis, et sain rahvusvahelise naistepäeva õhtul terviseametilt e-kirja, mis sisaldas üldist teavet COVID-19 kohta. Riskigrupi inimesena hakkasin ennetusabinõusid rakendama juba kuu aega tagasi, ometi lugesin tarkade inimeste soovituste põhjal koostatud tegutsemisjuhendit isegi kaks korda.

Esmaspäeval, 9. märtsil oli mul mitmes mõttes huvitav kohtumine. Intervjueerisin endist tippsportlast, kes saabus veebruari lõpus lennukiga Põhja-Itaaliast – ühel reisijal tuvastati COVID-19 – ja istus nädal aega kodus karantiinis. Ta on vereproovi andnud ja selle tulemus oli negatiivne. Kogu meie vestluse ajal ei tekkinud mul kordagi kahtlust, et koroonaviirus võib tal veel välja lüüa. Puudusid asjatundjate kirjeldatud haigusesümptomid.

Kuidas kavatsen käituda? Mõistlikult! Olen tänasest COVID-19 kahtlusega inimeste pundis ja jälgin kahe nädala jooksul oma tervist senisest veelgi põhjalikumalt. Samas säilitan mõõduka optimismi, et ma pole nakatunud.

Samal teemal

10. märts 2020, 10:58
Seisukoht | Covid-19 EI OLE viirus!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee