Sisuturundus

Tupe lõtvumine pole probleem, mida ei saaks lahendada 

BodyTherapy, 14. mai 2020 09:03
Foto: Envato Elements
Vanusega hakkavad tupes olevad kollageenkiud oma elastsust kaotama. Kui vahepeal tuleb kogemata tilk püksi või orgasmide saavutamine on muutunud raskemaks, on suure tõenäosusega probleemiks lõtvuv tupp. Tavapäraselt hakkab tupp lõtvuma pärast sünnitust, kuid tegelikkuses toimub see protsess aeglaselt juba 21. eluaastast alates. Statistikale tuginedes puutub iga kolmas naine elu jooksul kokku taolise probleemiga.

Kuigi see on väga suur arv, välditakse tihti kõnealusel teemal rääkimist. Tavapäraseks on kujunenud ka arvamus, et see on paramatus, mille vastu ei saa võidelda – tegelikkus on hoopis midagi muud. Alates möödunud aastast on Tallinnas ja Tartus võimalik käia protseduuril, mis on mõeldud tupe ja väikeste vaagnapõhjalihaste pinguldamiseks. Tegemist on üha enam populaarsemaks muutuva protseduuriga, mida on nüüdseks juba arvestatav hulk naisi proovinud.

Mitteinvasiivses FemiWand protseduuris kasutatakse kõrge intensiivsusega fokusseeritud ultraheli tehnoloogiat. Protseduuri käigus stimuleeritakse kollageeni tootmist, edastades kõrge intensiivsusega fookustatud ultraheli kiiri pindmiste lihaskihtideni, kuhu tavapäraselt peaks sekkuma kosmeetilise kirurgiaga. Antud protseduuris aga limaskesta ei kahjustata. 

Kuidas protseduur toimib ja kes seda teeb?

Tegemist on meditsiinilise protseduuriga, niisiis viib seda läbi günekoloog. Kuna iga naise keha võib teataval määral olla erinev, on tähtis, et asjatundja suudaks eelnevalt hinnata tupe olukorda ning selgitada välja, kas patsiendil on vastunäidustusi (erinevad põletikud või muud probleemid). Hiljem annab günekoloog ka soovitusi edaspidiseks.

Protseduuris kasutatakse 3.0 mm ja 4.5 mm toimesügavusega andurit/otsikut, et pinguldada tupeseina. 3.0 mm toimesügavusega andur töötleb epidermise ja dermise kihti ja 4.5mm toimesügavusega andur töötleb SMAS kihti (Superficial Muscular-Aponeurotic System). HIFU võime selle SMAS kihini ulatuda on üks peamiseid põhjuseid, miks on protseduur tulemuslik ja annab üldjuhul sama tulemuse nagu kirurgiline vahelesekkumine. Plussiks on ka see, et puudub operatsioonirisk ning operatsioonijärgne taastumisaeg.

Günekoloog kannab kondoomiga andurile libestit ja ultraheligeeli. Kõigepealt viiakse 10 cm sügavusele tuppe 4,5 mm toimesügavusega andur. Ultraheli kiirtekimp tungib tupe SMAS kihti ning teeb 360kraadise pöörde, katmaks kogu tupe seina. See osa protseduurist võtab aega umbes kolm minutit. Sama protseduuri korratakse tupe 7,5 cm sügavusel ning 5 cm sügavusel. Protseduuri ajal tunneb naine sooja kihelustunnet tupes.

Seejärel korratakse sama tööprotsessi 3 mm toimesügavusega anduriga epidermise ja dermise kihti töötlemiseks. Lõpuks sisestatakse tuppe spetsiaalne toitaineterikas seerum.

Protseduur kestab kokku umbes 30 minutit.

Tulemused 6-8 nädala jooksul

Protseduuri soovitatakse tupe lõtvumise korral, mis on tingitud sünnitusest, vananemisest ja kehakaalu langetamisest. Peale selle on FemiWand protseduur efektiivne tupekuivuse ja stress-inkontinentsuse puhul (tahtele allumatu uriinieritus füüsilisel pingutusel: raskuste asjade tõstmine, aevastamine, köhimine ja naermine).

Pärast esimesi protseduure tulemust veel tunda ei ole, küll aga ilmnevad need tavaliselt 6-8 nädala jooksul. Tulemused võivad püsida 18 kuust kuni kahe aastani. Klient võib korrata protseduuri iga 3 kuu tagant.

Günekoloog: siiamaani on edulugusid palju!

FemiWandi protseduuri teostav günekoloog Aive nendib, et klientuur on lai, koosnedes noortest naistest kuni vanemate daamideni välja.

„Noortele naistele annab see protseduur sünnituse järgselt ikkagi tunduvalt parema suguelu kvaliteedi. Samas vanematel prouadel, kes on juba üleminekueas, tekivad östrogeeni langusest ealised muutused – mitte ainult tsükli osas, vaid ka muutused tupe limaskestal. Seoses sellega kerkivad esile kaebused pissimisega, urineerimine on sage ning kimbutama hakkavad põiepõletikud. Selle protseduuriga saame aga mõjutada tupe limakesta niiskust ja kontrollida urineerimisega seotud kaebusi,“ seletab günekoloog.

Ta rõõmustab, et protseduur on saanud klientidelt rohkelt positiivset tagasisidet. „Hästi tore näide on ühest pedagoogist, kes oli hädas, sest ei saanud lastega matkama minna või pikki ekskursioone ette võtta. Tal oli kogu aeg probleem pissimisega, kuivus ja sügelustunne. Nüüd on ta aga öelnud, et ei oota alati tunni lõppemist ega karda minna matkama. Mugavustunne suurenes ootamatult palju,“ seletab günekoloog.

Teine tore lugu on rääkida hiljuti sünnitanud naisest. „Tal tekkis limaskesta trauma ning tehtud õmblused häirisid kohutavalt. Kui muidu oli ebamugav, siis suguelu sai veel eriti korraliku löögi. Samas mõni aeg pärast protseduuris käima hakkamist taandusid tema probleemid,“ osutab Aive.

Günekoloog toonitab, et alati viib FemiWandi protseduuri läbi asjatundja. „Kuna see on nišiteenus, on arstlik nõustamine vägagi oluline ja vajadusi kaardistav,“ kinnitab ta.

Kus protseduuri proovida saab?

BodyTherapy Taastusravi- ja füsioteraapiakeskus Tallinnas ja Tartus on mõeldud kõigile, kes vajavad füsioteraapiat erinevatest vigastusest taastumiseks. Oma südameasjaks on keskus aga võtnud just naiste taastumise.

Lisaks FemiWand protseduurile pakub BodyTherapy ka näiteks EMS vaagnapõhjalihaste teraapiat. Nende koolitatud füsioterapeudid teostavad vaagnapõhjalihaste ja diastaasi hindamist ning annavad soovitusi parima võimaliku lõpptulemuse saavutamiseks.

FemiWandi protseduuri saab teostada Tallinnas BodyTherapy keskuses ja Tartus Esteetilise Iluravi Kabinetis Monique.

Broneeri aeg juba täna ja tule Tallinnas BodyTherapy keskuses FemiWand protseduurile 29. mail. Aja broneerimine SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee