LIIKLUSPIIRANGUD: Itaalia politseinikud ja sõjaväelased kontrollivad Milano raudteejaamas reisijate õigusi. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix
Aadu Hiietamm, Margus Järv, Greete Kõrvits 10. märts 2020 19:45
Maailmas suurt segadust külvava koroonaviiruse Sars-CoV-2 põhjustatud kopsuhaiguse Covid-19 ohvrite arv kasvas teisipäeva õhtuks 4264-le. Väljaspool Mandri-Hiinat on enim surmajuhtumeid registreeritud Itaalias ja Iraanis, vastavalt 631 ja 291. Itaalias lisandus 24 tunniga 168 ja Iraanis 54 surnut. Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles teisipäeval kristlike demokraatide parlamendifraktsiooni istungil, et praeguste prognooside järgi nakatub 60–70% sakslastest. Tervishoiuminister Jens Spahn lisas, et 80% nakatunute puhul möödub haigus sedavõrd kergelt, et nad seda ei märkagi. 

Võitluseks viiruse leviku vastu pandi Itaalia valitsuse otsusega riigi põhjaosas alates pühapäevast 16 miljonit inimest kuni 3. aprillini karantiini. Esmaspäeva hilisõhtul andis Itaalia peaminister Giuseppe Conte teada, et seni vaid haiguspiirkonnas kehtinud karantiin laieneb teisipäevast kogu riigile. Keelatud on avalikud kogunemised ja isegi liiklemine, kui tegemist pole just hädaolukorra, kaubatranspordi või tööleminekuga. Suletakse ka kõik suusakuurordid.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad