Eesti uudised

Viroloogia professor Irja Lutsar koroonaviirusest: Itaalias toimuvad asjad on arusaamatud (6)

LISA KOMMENTAAR

realist 9. märts 2020 11:47
Kui ikka Hiinas kuu aega varjati viirust ja lasti lihtsalt levida, siis kuidas see nakatunute arv meie professorile küll üllatusena tuleb. Itaalias samuti lasti sel piiranguteta levida. Nüüd alles rakendati piirangud, kuid ennem lasti laiali mööda euroopat tassida. Siin alles "pidu" algab.
Eeskujuks Iisrael 9. märts 2020 07:39
Rahvusvahelised lennud/ transport peatatud .18200 inimest karantiinis. . Avalikud üritused jäävad ära, kogunemised keelatud. Riigipiir suletakse.
Siin Itaalia 1 8. märts 2020 21:33
Itaalia arst Daniele Macchini Facebooki sõnum koroonanakkuse haiglast Bergamos (Google Translate tõlge): Ühel pideval meilisõnumil, mida ma nüüd oma terviseosakonnast rohkem kui iga päev saan, oli ka lõik pealkirjaga „Sotsiaalselt vastutustundlikult tegutseda“ koos mõne soovitusega, mida saab ainult toetada. Olles pikka aega mõelnud, kas ja mida meiega toimuvast kirjutada, tundsin, et vaikus pole üldse vastutav. Proovin siis edastada inimestele, kes pole tööga seotud ja meie tegelikkusest kaugemal, seda, mida me kogeme Bergamos nende pandeemiapäevade ajal Covid-19-st.
õuh šhitt 8. märts 2020 21:35
Kommentaariumi maht on nii pisike, et itaalia doktori kirja, kus ta kirjeldab tegelikku olukorda Bergamo haiglas, ei jaksa siia jupitada
Eestlane 8. märts 2020 21:08
Kallis professor, ehk teeksid endale selgeks, et Hiinas pole enam inimesi, kellele see nakatuks, loomulikult väheneb, sest kõik on juba haiged või läbi põdenud ja karantiin endiselt kestab. Nõukogude Liidu ajal omandatud kõrgharidus enam ei loe, sest haigus on uus ja ettearvamatu. Sama kehtib Itaalia kohta.
Siseminister peabki rahvast rahustama 8. märts 2020 22:14
JA tavaline gripilaine tapab muide veel rohkemgi!