Eesti uudised

ITAALIAS 16 MILJONIT INIMEST KARANTIINIS | Välisminister Reinsalu: ärge reisige Itaaliasse! (1)

Toimetas Katrin Rohtla, 8. märts 2020 12:04
Urmas ReinsaluFoto: Tiit Tamme
Välisminister Urmas Reinsalu jagab sotsiaalmeedias postitust, milles rõhutab, et koroonaviiruse tõttu praegu Itaaliasse reisida ei tohiks. Itaalia võttis täna vastu otsuse, millega 16 miljonit inimest riigis karantiini jäeti.

"Põhja-Itaalia karantiiniuudise valguses rõhutan, et välisministeerium on andnud soovituse KOGU Itaaliat mitte külastada! Seega, palun ärge reisige Itaaliasse," kirjutab Reinsalu.

"Piirkonna karantiini reeglite kohta oleme esitanud Itaalia asutustele päringud ja avalikustame täiendava info koheselt," lubab ta.

Välisminister jagab ka reisimise kohta laiemalt soovitusi:

"1.kaaluge praegusel ajal välisriiki reisimise otstarbekust ja vajadust üldiselt

2. kindlasti hoiduge Itaalia, Hiina ja teiste laiema viiruse levikuga riikide külastamisest, mille kohta saate infot välisministeeriumi kodulehelt

3. Registreerige oma viibimine nendes piirkondades välisministeeriumi kodulehel, et saaksime teid operatiivselt informeerida piirangutest ja abi pakkuda!"

Itaalia on hädas üha leviva koroonaviirusega, mistõttu pani Itaalia valitsus täna 16 miljonit inimest riigi põhjaosas karantiini, vahendab BBC. Ka lennufirmad tühistavad järjest oma lende Itaaliasse.

Itaalia karantiinirežiim või tuua liikumispiirangud

Seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga ei soovita välisministeerium reisida Itaaliasse ja teistesse nakkuse riskipiirkondadesse. Samuti soovitatakse aktiivselt jälgida välisministeeriumi reisihoiatusi ja hinnata kõigi välisreiside vältimatust.

Seoses Itaalias Lombardia regioonis ning Parma, Piacenza, Rimini, Reggio-Emilia, Modena, Pesaro Urbino, Veneetsia, Padova, Treviso, Allessandria, Verbano-Cusio-Ossola, Novara, Vercelli, Asti provintsides kehtestatud karantiinirežiimiga palume inimestel vältida reisimist Itaaliasse. Karantiini kehtestamise täpsemad tingimused ja piirangud kujunevad välja lähipäevadel, ettenähtavalt kehtivad need kuni 3. aprillini 2020.

Karantiinipiirkondades viibivad Eesti kodanikud peavad täitma kohalike ametivõimude korraldusi ja arvestama, et karantiini piirkondadest välja liikumine ei ole võimalik.

Välisministeerium palub kodanikel registreerida enda viibimine välisministeeriumi lehel: https://reisitargalt.vm.ee/registreerimine. Hädaolukorras palume helistada välisministeeriumi konsulaarabi hädaabinumbrile +372 53 01 9999 (24 h).

Välisministeerium uurib Itaalia karantiini tingimuste ja piirangute kohta täpsustatud informatsiooni ning esitame oma soovitused välisministeeriumi Reisi Targalt lehel.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab aktiivselt reisisoovitusi Reisi Targalt lehel https://reisitargalt.vm.ee/. Kuna viirus on hetkel Euroopas aktiivse leviku faasis, siis palutakse hoolega valida puhkusereiside sihtkohta ja kaaluda tööreiside vältimatust. 

Välisministeerium paneb inimestele südamele, et kui tõesti otsustatakse reisida ohu- või riskipiirkonda, siis tuleks mõelda tagavaraplaanid ohuolukorra vältimiseks või sellest väljatulemiseks. Ohu- või riskipiirkonnas on välisministeeriumi konsulaarabi tagamine keeruline. Samuti on oluline riske võttes hoolida ja arvestada enda ning teiste tervisest. Samuti ei tasuks puhkuseplaanide planeerimisega hetkel kiirustada, kuna viirus on veel levimas.

Samal teemal

11.03.2020
KUIDAS ENNAST KAITSTA? Korduma kippuvad küsimused koroonaviiruse kohta
08.03.2020
KOROONAVIIRUS LEVIB 104 RIIGIS: 3802 surnut ja ligi 110 000 haigestunut. Itaalia pani 16 miljonit inimest karantiini. Soomes 24 haigusjuhtu
08.03.2020
Terviseameti spetsialist: koroonaepideemia puhkemine Eestis sõltub naaberriikidest
08.03.2020
Viroloogia professor Irja Lutsar koroonaviirusest: Itaalias toimuvad asjad on arusaamatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee