Eesti uudised

HEAD UUDISED: laupäeval võetud koroonaviiruse proovid oli negatiivsed 

Toimetas Katrin Rohtla, 8. märts 2020, 12:07
Foto: Erki Parnaku
Laupäeval analüüsis terviseameti labor 51 inimeselt võetud koroonaviiruse proovi, üheltki inimeselt koroonaviirust ei leitud.

Terviseameti laboris on tehtud alates 31. jaanuarist 293 COVID-19 testi, millest 10 on olnud positiivsed, seisab ameti kodulehel.

Lähtuvalt ECDC riskihinnangust on hetkel koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Iraan, Lõuna-Korea ja Itaalia.

Samal teemal

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks nõu pidada kas oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Tõsisema tervisemure (nagu hingamisraskused) korral tuleks helistada hädaabinumbril 112. 

Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.

Lisainfot leiab terviseameti kodulehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee