Eesti uudised

Täiendatud kell 13.17!

Ettevaatusabinõu: välisreisilt naasnud Kaljulaid ei osalenud Eesti Kongressi aastapäeval  (9)

Toimetas Katrin Rohtla, 7. märts 2020 11:35
Kersti KaljulaidFoto: Tiina Kõrtsini
Nädalaselt visiidilt Ameerika Ühendriikidesse naasnud president Kersti Kaljulaid loobus seoses koroonaviiruse ohuga osalemast laupäeval Tallinnas peetaval Eesti Kongressi aastapäevaüritusel.

"Täna oli kavas riigipea esinemine Eesti Kongressi 30. aastapäeva aktusel, aga kuna selleks ajaks pole testi tulemused veel selged, siis võimaliku ohu minimeerimiseks jätab riigipea sinna minemata," kommenteerib presidendi väliskommunikatsiooninõunik Taavi Linnamäe.

"Hetkel tegeleme selle väljaselgitamisega, kas viibisime AIPACil nakatunutega üritusel samal päeval või samas saalis. Täna teadaolevalt nakkab viirus vahetul kokkupuutumisel piisknakkuse teel.

Kogu reisi vältel on riigipea ja teda saatev delegatsioon võtnud kasutusele ennetavaid abinõusid, pidevalt desinfitseerinud ja järginud kõrgendatud hügieeninõudeid. Mingeid sümptomeid kellelgi delegatsioonist ei ole, kõik on terved.

Oleme konsulteerinud Terviseameti ja arstidega ning nende soovitusel teeme Tallinna jõudes ka vastavad testid ning ka pärast testitulemuste selgumist jälgime inimeste tervist."

Samal teemal

07.03.2020
Kaljulaidi, USA asepresidendi ja välisministri osalusega foorumil tuvastati koroonaviirus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee