Krimi

Algselt ilmunud 6. märtsill. Lisatud bussifirma kommentaar!

Roolis alkoholi tarvitanud bussijuht peatati tänu tähelepanelikule reisijale, purjutaja kaotas töökoha (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 7. märts 2020 16:13
Foto on illustratiivne.Foto: Reigo Teervalt
Reede õhtul kella 18.45 ajal helistas politseisse üks tähelepanelik kodanik, kes teatas, et Tartu linnaliini bussijuhi ümber lendlevad alkoholi aurud. Kuid see pole veel kõik - teataja terav silm märkas ka seda, et roolikeeraja tegeles Vana Tallinna pudeli käest ära panemisega.

Bussijuhi kontrollimisel selguski, et tema alkomeetri näit oli kõvasti üle nulli. Politsei koostas juhile väärteoprotokolli ja eemaldasid ta roolist. 

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kristjan Tommingas tänab tähelepanelikku reisijat, kes ei pidanud paljuks joobekahtlusega juhist politseid teavitada. "Kõik sõidukijuhid vastutavad roolis olles mitte vaid iseenda elu ja tervise eest, vaid mõjutatud on ka teised inimesed, kes samal ajal liikluses osalevad," lisas Tommingas.

Go Busi Tartu piirkonna teenindusjuht Sirle Prange avaldab tänu juhtunule reageerinud linnakodanikule ja kiirelt reageerinud politseile.

"Vabandame linna, sõitjate ja kaasliiklejate ees. Reisijate turvalisus on meie jaoks prioriteet number üks ning teeme endast kõik oleneva, et selliseid olukordi edaspidi ette ei tuleks," vabandab Prange.

Teenindusjuht selgitab, et bussijuhid alustavad iga tööpäeva sõidueelse alkokontrolli läbimisega.

"Edaspidi on meil kavas hakata lisaks teostama täiendavaid pistelisi kontrolle liinidel olevatele bussijuhtidele, et selliseid olukordi välistada."

Kuigi tegu on staažika bussijuhiga, siis on Go Busil joobes juhtimise suhtes nulltolerants - koostöö bussijuhi ja firma vahel on lõpetatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee