VEDAS: Kaubik põrutas vedurile külje pealt sisse, juhi õnneks mitte vedurile ette.Foto: politsei
Arvo Uustalu 6. märts 2020 21:00
Reede hommikul kella kolmveerand seitsme ajal rammis Tartumaal kaubik Volkswagen Transporter kütuserongi: tugeva Saksa masina esiotsast pole midagi alles, juht on aga elus ja terve.

Õnnetus juhtus nime poolest sümboolses paigas – Nõo alevikus asuva Raudtee tänava ülesõidukohal. Raudtee on kahele poole hästi nähtav kuni silmapiirini. Väljas oli juba valge, polnud libe, ja isegi päikest pole põhjust juhtunus süüdistada – see paistis juhile seljatagant. Kaubik sõitis Nõo poolt Jõhvi–Tartu–Valga maantee poole ja rammis parasjagu ülesõidukohale jõudnud Valga suunas loksuva kaubarongi vedurit. Pauk oli nõnda tugev, et auto osad lendasid paarikümne meetri kaugusele piki raudteed. Politseist tõdetakse, et imekombel keegi õnnetuses viga ei saanud. Seda imet käisid õnnetuse järel aktiivselt uudistamas ka kohalikud. „Minu poeg nägi kooli sõites bussiaknast seda esiotsata kaubikut. Imestas ka, et juht käis küll politsei, küll kiirabitöötajatega rääkimas ja tal ei paistnud midagi viga olevat,“ räägib kohalik mees. Tema sõnul on tegu väga turvalise ülesõidukohaga, kus tema mäletamist mööda toimus viimane tõsisem rongi ja auto kokkupõrge veerand sajandit tagasi. Liiklus on ülesõidukohal elav, tõkkepuud seal ei ole. 

Sündmuspaigal töötanud avariipolitseinik Rando Jõemets rääkis, et autojuht oli kaine ja tal on juhtimisõigus. „Küll aga oli juht jätnud masina aknad jääkirmest puhastamata, mistõttu jäi tal ülesõidule lähenedes kaubarong märkamata ning ta sõitis selle vedurile külje pealt sisse,“ ütles ta. „Praegu sõitis kaubik vastu vedurit. Õnnetuse lõpp olnuks märksa kurvem, kui juht oleks ülesõidukohale jõudnud kaks sekundit varem. Siis oleks ta sõitnud otse vedurile ette,“ nendib politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ragne Keisk.

Päästjad aitasid raudtee ja ülesõidukoha liikluseks vabastada, paugust jäid rauteele  kevadpäikese kätte sillerdama väiksemad kaubikudetailide killud ning Volkswageni märk.