Foto: TIINA KÕRTSINI
Toimetas Hindrek Pärg 6. märts 2020 15:32
Euroapteek on asunud apteegireformi eelõhtul massiliselt uusi apteegiettevõtteid asutama, kõigi juhatajaks on määratud apteegiketi enda jurist, ent ilmselt vormistatakse tulevikus enamusosalused Euroapteegi seniste proviisorite nimele. 

Kümnekonna asutatud ettevõtte juhatuse liikmeks on määratud Euroapteegi jurist Ene Solovjev ja kõik need ettevõtted on asutatud Tallinnasse aadressile Akadeemia tee 45, kuhu on registreeritud ka Euroapteegi kett, ning uute ettevõtete tegelik kasusaaja on Euroapteegi keti pidaja, vahendab ERR-i uudisteportaal

Pärast 1. aprillil jõustuvat apteegireformi ei saa Euroapteek Eestis enam apteeke omada ning seega räägib see käekiri ilmselt plaanist asutada Euroapteegi kontrollitud "proviisoriapteegid", kus enamusosalus mingil hetkel oma apteegiketi proviisorile ümber vormistatakse, ent kontroll jääb juhatuse liikme ja vähemusosaluse kaudu ikka emafirma kätte. Seda on nimetatud ka tankistproviisorite kasutamiseks.

Euroapteegi juht Oksana Kostogriz selle termini kasutamisega ei nõustu ja nimetab seda solvavaks. "Igaüks, kes kas või pealsikaudselt selle mastaapse projekti sisusse süveneb, saab aru, et protsess on oluliselt keerukam, kui eemalt vaadates paistab, ning lihtsaid lahendusi ei ole. Oleme proviisoritega otsustanud, et meile on see mudel sobivaim."