Kommentaar

Top | Riigikogulane propageerib viiruseturismi (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 6. märts 2020, 17:48
Foto: Tiina Kõrtsini
On hea küsimus, miks mühab koroonaviirus just Eestis nagu pärmi peal meie ettevalmistustest ja arenenud meditsiinist hoolimata. Kas reisime teiste lääneriikidega võrreldes rohkem ja muretumalt ega pea hoiatusi millekski? Sest isegi riigikogu liikmed keksivad avalikult, kui tore on reisida või puhata viirusega nakatunud riikides, kui vaadata Marko Mihkelsoni või Oudekki Loone postitusi. Praegu on ideaalne aeg Rooma külastuseks -, kutsus Loone eestlasi viirusekoldesse.

Tuhat viirusesurma

Kui sotsiaalminister Tanel Kiige hinnangul on kõige mustem stsenaarium Eestis 30 tuhat viirusesse nakatunut, siis see tähendaks umbes 1000 viirusse surnut. Arvutus on lihtne, kui seni on üle maailma nakatunuid umbes 90 tuhat ja surnuid 3000, siis Eesti puhul tähendab see neljakohalise surnute hulgani jõudmist. Hanerasvaga viiruste tõrjet glorifitseerinud valitsus arvestab Eestis 1000 viirusesurmaga?

Viirus toob masu?

Koroonaviiruse levides räägivad ka Eesti majandusinimesed üha enam selle mõjust majandusele. Rahvas ei lenda enam Eestist suurtel kiirustel ja  hulgakaupa välja ning konverentsituristki ei kipu Eestisse. Kui kaubavahetus Hiinaga on karantiinis, siis kaua peame ilma nendeta vastu? Kas viirus toob uue masu ja kas ses saab olema veel suurem kui oli eelmine?

Põgenike ees tee püsti

Erinevalt mõne aasta tagusest Euroopa uksele nõudlikult kopsivate põgenike suhtes soosivast suhtumisest pole praegu Türgi kaudu Kreekasse tungida üritavate illegaalide vastu suuremat kaastundelainet märgata. Ilma nendetagi probleeme küll, kui hoopis jõulisemalt murrab sisse laastav koroonaviirus. Põgenike õiguste edendamise asemel on hetkel moes hoopis kliimastreikimine.

Rahu, ainult Tartu rahu!

Eestis on puhkenud poliittippude hulgas seisukohtade väljakuulutamine – kas Eesti tahab Tartu rahu järgsete piiride taastamist või mitte ja kas asi tuleks ratifitseerida või ei. Teemal võtsid Urmas Reinsalu ja kontrolljoone-tagustele maavaradele peremehe pilguga vaatava Henn Põlluaasa kõrval sõna ka president aastapäevakõnes ja värskelt peaminister Rataski.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee