Maailm

Uuendatud kl 14.18

Kabulis rünnati mälestusüritust, kus viibisid mitmed Afganistani tipp-poliitikud. Hukkus ligi 30 inimest 

Toimetas Aare Kartau, 6. märts 2020 12:07
Võimud saatsid piirkonda pärast rünnakut lisajõude.Foto: Reuters/Scanpix
Relvastatud isikud ründasid reedel Afganistani pealinnas Kabulis toimunud mälestustseremooniat, kus viibis ka riigi poliitiline liider Abdullah Abdullah. Ehkki riigitegelasel ja mitmetel tema kolleegidel õnnestus viga saamata põgeneda, on teadaolevalt 27 inimest hukkunud, vahendab Reuters.

Afganistani võimude teatel sai vigastada 55 sündmusel viibinud isikut. Viimase info kohaselt on hukkunud 27 inimest. NATO allikate teatel on ohvrite arv veelgi suurem – üle 30.

See oli esimene taoline rünnak pärast seda, kui Dohas allkirjastati USA ja Talibani islamistliku rühmituse vahel vägede väljaviimise leping. Taliban rünnaku eest vastutust ei võtnud.

Samal teemal

„Rünnak algas pauguga. Ilmselt maandus piirkonda rakett. Abdullah ja mõned teised poliitikud pääsesid vigastusteta,“ sõnas Abdullahi esindaja Reutersile. Ringhäälinguorganisatsioon Tolo News vahendas otsepilti inimestest, kes üritasid relvatärinat kuuldes varjuda.

Afganistani president Ashraf Ghani säutsus hiljem Twitteris, et rünnak oli kuritegu inimsuse ja riigi ühtsuse vastu. Ta lisas, et helistas oma kauaaegsele poliitilisele rivaalile Abdullahile, kellega pidi kõik korras olema. 

Rünnaku hetkel toimus Kabulis kogunemine, mis tähistas 1995. aastal tapetud etniliste šiiidi moslemite juhi Abdul Ali Mazari tapmise 25. aastapäeva. Mazari hukati pärast vangistamist islamistlike võitlejate poolt. Afganistani sunniitide rühmitused on sageli šiiite rünnanud. Täpselt aasta tagasi tapeti sarnases rünnakus mitu inimest. Tollal võttis vastutuse ISIS. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee