Maailm

VIDEO | Poes jäätist limpsinud ameeriklane pisteti 30 päevaks trellide taha (1)

Toimetas Aare Kartau, 6. märts 2020, 10:43
D'Adrien Anderson ja kurikuulus jäätis.Foto: YouTube'i kuvatõmmis
Texase võimud otsustasid reaalse vangistusega karistada meest, kes võttis Walmarti kaupluse külmikust jäätise, limpsis seda ja asetas seejärel tagasi.

24aastase D'Adrien Andersoni video avaldati sotsiaalmeedias eelmise aasta augustis, kirjutab BBC. Klipp tekitas paljude inimeste seas paksu pahameelt. Tegu oli seotud tollal sotsiaalmeedias levinud veidra trendiga, kus inimesed limpsisid poes jäätist ning asetasid selle pärast rikkumist külmikusse tagasi – muidugi kõike seda samal ajal filmides.

Noormees kinnitas hiljem, et ta ostis rikutud jäätise hiljem ausalt välja. Anderson ja tema isa naasid poodi ning näitasid politseinikele ostutšekki. Turvakaamerad, mis samuti süüdlase tegevust jäädvustasid, kinnitasid, et Anderson võttis jäätise külmikust välja ning tõesti maksis selle eest. 

Jeffersoni maakonna kohtuametnikud polnud naljast aga sugugi vaimustunud. Jäätisesõbrale sooviti algselt määrata kuuekuulist tingimisi vanglakaristust, 100 tundi üldkasulikku tööd ja 1000 dollari suurust trahvi. Aasta alguses tunnistas mees end toimepandud väärteos süüdi ning sel neljapäeval otsustas kohus, et Anderson peab veetma 30 päeva reaalselt trellide taga. „Andersoni tegevus põhjustas avalikkusele muret tarbimiseks pakutavate kaupade ohutuse ja kvaliteedi pärast. Seda tüüpi tegevust ei lubata,“ sõnas Jeffersoni ringkonnaprokurör.

Jäätisetootja Blue Bell Creameries pidi intsidendi tõttu ettevaatusabinõuna kõik kõnealuse poe sügavkülmikus olevad jäätised välja vahetama, mis maksis neile 1565 dollarit – ka selle pidi Anderson kinni maksma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee