Eesti uudised

Artikkel ilnus algselt 5.03. 

Telekanal PBK lõpetab saate „Eesti uudised“ tootmise, töötajad koondatakse 

Ohtuleht.ee, 6. märts 2020 22:20
Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Telekanal Pervõi Baltiiski Kanal (PBK) katkestab igapäevase infosaate "Eesti uudised" tootmise, põhjendades seda "ebaproportsionaalse riiklike ja õiguskaitseorganite majandusliku survega Baltijas Mediju Alianse (BMA) ettevõtetele". Reedel teatas väljaande ajakirjanik, et Eesti toimetuse töötajad koondatakse. 

Viimane uudistesaade jõuab televaatajateni 19. märtsil. Samuti peatatakse igapäevase Läti territooriumil eetris oleva infoprogrammi "Läti aeg" tootmine, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

"PBK jätkab oma tööd, kõik muudatused on seotud vaid uudistesaate tootmisega," ütles BMA grupi turundus- ja PR juht Sindija Fridenberga neljapäeval. 

Reedel teatas aga ajakirjanik ja PBK Eesti toimetuse saatejuht Mihhail Vladislavlev, et seoses omanike otsusega vähendatakse toimetuse koosseisu.

"Kärbete suuruse osas ei tee me lõplikku otsust ka mitte täna, vaid tõenäoliselt esmaspäeval. Arusaadav, et kui õhtuseid "Eesti uudiseid" ei ole, siis on mõned kärped paraku vältimatud," vahendab ERR-i uudisteportaal ajakirjaniku sõnu, lisades, et toimetus sai omanike otsusest teada neljapäeval.

Vladislavlevi sõnul tuleb ümber korraldada kogu toimetus ja uudisteplatvormi töö. Järgmiseks sammuks on praeguse info järgi optimeerimine ja on selge, et tuleb tööle hakata väiksema hulga inimestega.

Ülejäänud saateid ei tohiks PBK Riia stuudio kaudu eetrisse jõudvatest õhtustest uudistest loobumine mõjutada, sest olemas on tehnilised võimalused teha kõike täiesti iseseisvalt.

PBK toimetustes toimus veebruari alguses läbiotsimised

Veebruari alguses korraldasid Eesti kaitsepolitsei (kapo) ja Läti julgeolekuteenistus (VDD) läbiotsimise PBK emafirma Baltijas Mediju Alanse kontorites Riias ja Tallinnas. Läbiotsimised toimusid seoses rahvusvaheliste sanktsioonide seaduste rikkumise kahtlusega. 

Prokuratuur kinnitas toona, et nemad ja kapo aitasid Läti kolleege rahvusvahelise sanktsiooni rikkumise uurimisel.

„Eestilt paluti abi seoses menetlustoimingutega Eestis. Teisipäeval, 4. veebruaril viis Kaitsepolitsei läbi õigusabipalve raames palutud menetlustoimingud ning edastab kriminaalmenetluses vajaliku teabe Läti õiguskaitseasutustele. Menetlustoimingud puudutavad ärilist tegevust, menetlustoiminguid ei teostata meediategevuse ega selle sisu suhtes. Rahvusvahelist õigusabi andev riik menetluse kohta detailset teavet jagada ei saa, kuna õigusabi andjal ei ole iseseisvat menetluse kommenteerimise õigust,“ selgitas prokuratuuri kõneisik Olja Kivistik.

Samal teemal

05.01.2020
KAHTLUS ÕHUS: Eesti ja Läti võimud puistasid Kremli-meelse telekanali PBK kontoreid
03.09.2019
Tallinn tellib PBK-lt tänavu venekeelseid telesaateid enam kui poole miljoni eest