https://www.youtube.com/watch?v=teTiwmd1IRk
https://www.youtube.com/watch?v=SvKkOYrIkuU Teisel pool hauda!
http://www.tv7.ee/vod/player/30459/ Elu pärast Elu!
https://www.youtube.com/watch?v=RoCRO37XpAg Luuka evangeeliumi järgi!
https://www.youtube.com/watch?v=M_nucqyMerI Johannese evangeeliumi järgi!
Igal mündil on kaks poolt. Ei ole nii,et kõik on ainult halb. Kriisid on samuti millekski head. Kriiside ja epideemiate ajal hoiavad inimesed kokku. Reisitakse ja lõbutsetakse vähem, mõeldakse elu püsiväärtustele. Kõige raskema masu ajal sündis Eestis 16 000 last aastas. Peale masu ~14 000. Demograafiale on see hea, kui inimesed püsivad oma koduriigis ja hoiavad oma suhteid. Lõpuks loebki vaid see. Ma üsna kindel, et Euroopas (ka Eestis) näeme me beebibuumi 2021 aastal. Kui inimesed püsivad kodus, mida nad siis teevad? Lapsi teevad😏
Üks kõigile arusaadav näide: Saksamaa ja Soome. Kõik on nõus, et seal elavad inimesed paremini, kui Eestis? Sotsiaalsüsteem parem jne.. Küsimus: miks siis saksa ja soome naiste sündimuskordaja on viimased 10 aastat olnud 1,4, eesti naistel ligi 1,8? Vastus: väärtused. Kui oma palga eest saab Tšiilisse, Maldiividele või Bali saarele reisida, milleks need lapsed veel koormaks?
heaoluühiskonna/tarbimisühiskonna mudelis. Iga +1 laps tähendab noorele perele +1 lennupiletit tinglikult "Bali saarele". Ja see on kallis. Kui perel on 4 last, kas siis ka keskklassi saksa pere saaks osta 6 lennupiletit? Vaevalt.
80% inimestest on töölisklassist. Loomulikult ka saksa pere kellel on 4 last ei reisiks Vahemere äärde, veel vähem Taisse või Bali saarele. Kui,siis korra 5 aasta sees. Ühe lapsega on reaalne.
kas selline sündmuste areng on siis tõesti üllatav? 7. märts 2020 18:04
Imestama paneb vaid mitmete riikide juhtide, poliitikute, lühinägelikkus ning taipamatus. Rangeid karantiine oleks tulnud rajendada juba ammu, kui oht alles ilmus. Kergem on ennetada kui hiljem raskete tagajärgedega võidelda.
Aga ranget reeglite ja käskude asemel on vai ebamäärse sioovitused, mille järgimine ei ole kellelegi kohustuslik. Hoolimatus ja kergemeelsus raskete tagajärgede suhtes ja rahvale rahustavate mullikeste kõrva puhumine.
Range karantiiniga ei tee midagi. Kõik GRIPIVIIRUSED levisid ka 50 aastat tagasi NSVL-i. Kuigi reisiti välismaale vähe. 99% inimestest ei reisinud aasta jooksul kuhugi. 5 aasta jooksul.. Viirus levib ka rändlindudega. SARS viirused levivad. Mis teed? Lükkad epideemiat edasi? Hetkel saab kaitsta vaid sellega, et me ISE ei tee tahtlikult rumalusi.
gripil ja koroonal vaks vahet. Tegemist on 2 erineva haigusega. Seejuures on gripp juba "vana tuttav", kelle vastu on osal inimestel põlvkondade jooksul välja kujunenud mingi immuunsus. Nii et kas ei haigestutagi või põetakse see läbi kergelt. Surevus grippi on kuni 0.1%. Selle vastu võib end ka vaktsineerida lasta.
Koroona on aga midagi täiesti uut. Selle vastu ei ole immuunsust veel kujunenud, puuduvad ka vaktsiin või spetsiifiline ravi. Kes paraneb, kes sureb, sõltub vaid haige organismi tugevusest. Surevus koroonasse on 3,5 või koguni 5,7%, Seega ligi 50 korda suurem.
Seda muidugi. Aga rumalaid leidub kahjuks alati ning igal pool. Alles lugesin mingit reklaamijuttu, et just praegu ongi see õigeim aeg reisima minna, kuna lennukipiletid, hotellid ja muu on märksa odavam. Mõned korraldavad suuri rahvusvahelisi spordiüritusi ja muid rahvakogunemisi. Välisturiste võetakse vastu, ka riskipiirkondadest tulevaid. Käske-keelde pole. Om vaid ebamäärased soovitused. Aga kui vanemad näiteks haige lapse kooli, teist hulka saadavad? Ainult mõistlikkusele on raske loota. Mõnel pool on vähemasti konkreetsed käsud-keelud. Ja nende tahtlikele rikkujatele ka trahvid.
Meie oleme kolmese seltskonnaga Itaalias, Genuas. Saabusime enne esimest koroonajuhtumit Itaalias. Tagasi Eestisse pidanuks meil lend olema Bergamost 12.märtsil. Kuid me ei tule. Liiga ohtlik. Ise oleme kõik 3 terved ja Genuas (mis on Tallinnast suurem linn) on vähem positiivse proovi andnud inimesi kui Tallinnas. Kuid reisimine, lennujaamad, lennuk, rongid-bussid on hetkel ohtlik. Kui me siit liikuma hakkaksime, oleks suur tõenäosus et me poogime teel Eestisse selle viiruse kaasa. Tuleb jääda siia, kus oleme. Ilm on ilus, esialgu raha on et siin korterit üürida. Pole mõtet hakata tõmblema.
Teoorias, kui me tuleksime 12ndal, näeks meie teekond välja järgmine: 1)Genua raudteejaam sadade inimestega 2)1h50min rahvast täis rongis Milanosse 3)Milano Centrale raudteejaam mitme tuhande inimesega 3)buss Milano jaamast Bergamosse (40 inimest bussis) 4)Bergamo lennujaam, kus tunniga käib läbi 10 000 inimest 5) 3 tundi lennukis koos inimestega kes kust tulnud... Paras loterii oleks, et me seda viirust kaasa ei too. Tõenäoliselt tooksime. Me ise nooremad inimesed, meile see vaevalt ohtlik on. Kuid meil kõigil ka vanemad ja vanavanemad Eestis. Pole mõistlik tulla hetkel. Kuigi siia jäämine lähebkulukaks
Päris ilma huumorita ka ei saa: Eile sai arutletud, et kui meil kuu aja pärast raha otsas ja Eestisse endiselt tagasi ei saa, mis siis teha? Tädipoeg pakkus, et hakkame rikkaid itaalia vanadaame mõõduka tasu eest rõõmustama. Ise pakkusin, et see ei ole realistlik, sest rikkad vanadaamid on selleks ajaks surnud või kümne luku taga oma villades🙉
Tänan😏 Asju tuleb võtta mõistusega. Hetkel on lihtsalt mõistlik püsida siin, kus oleme. Elu ei ole siin Genuas sugugi seisma jäänud. Päike särab, noored käivad väljas, tehakse sporti. Käiakse rannas jalutamas jne. Muutunud on ainult see, et üle 65a inimesi on linnapildis väga vähe näha. Riskigrupid püsivad kodudes. Ja õigesti teevad. See viirus läheb üle. Tegemist on SARS tüüpi viirusega. Ükski eelnev ei ole suvel ellu jäänud. Itaalias on Eesti mõistes juba praegult juuni. Põhja Itaalias oli jube ilm viimased 3 nädalat: päeval +8, öösel 0 ja lakkamatud vihmad. Ideaalne viirusele. Sama oli Wuhanis
Kommunistliku Hiina statistika järgi 6. märts 2020 11:31
Uusi haigeid peaaegu enam ei lisandugi, samuti surijaid. Tervenenud on 2/3,
Seevastu mujal laieneb plahvatuslikult nii uute haigestunute kui ka surijate arvukus.
Mis lahti? Kas Hiina ilustatud, võltsitud statistika? Imepärane Hiina meditsiin? Või on abi drakoonilistest turvameetmetest ning karatiini-abinõudest? (mida mitmed teised väldivad)
Hiinas lukustati karaniitnilinnades inimesed valitsuse poolt oma kodudesse. Iga korteri välisuksele pandi valitsuse poolt ainult väljastpoolt avatav lukk. Pere üks inimene võib nädalas paar tundi väljas käia. Iraanis varjas valitsus, paar nädalat, et haigus on sinna jõudnud. Lisaks seal mõned inimesed keelule vaatamata lakkusid ikka püha altareid. Itaalias oli komme põsemusidega tervitada. Arvan, et on selles.
KOMMENTAARID (26)