Maailm

Elizabeth Warren loobus USA presidendiks kandideerimisest (2)

Greete Kõrvits, 5. märts 2020 18:24
Elizabeth Warreni jäi võitluses presidendikoha nimel teistele alla.Foto: AP/Scanpix
Massachusettsi senaator Elizabeth Warren põrus USA eelvalimistel korralikult, isegi omaenda koduosariigis. Neljapäeval teatas ta, et loobub edasisest presidendiks pürgimisest.

Warrenil ei õnnestunud edu saavutada üheski eelvalimistel osalenud 14 osariigis. Eriti valus oli kindlasti kaotus kodus Massachusettsis, kus ta Joe Bideni ja Bernie Sandersi järel kolmandaks jäi. Isegi tema parim tulemus delegaatide kogumisel Iowas, kus eelvalimised esimesena toimusid, tõi talle kohtade arvestuses siiski ainult pronksmedali ehk kolmanda koha.

Warren ise vastas küsimusele Sandersi toetamise kohta, et ta mõtleb veel veidi ning pole otsust veel teinud. Ta kirjeldas, et loobumise kõige raskem osa oli tema jaoks see, et paljud naisvalijad, eriti noored tüdrukud, pidasid teda eeskujuks ning lootsid, et tema on viimaks see, kes purustab riigi kõrgeima klaaslae ja saab esimeseks naispresidendiks. Võimalik, et alateadlikult, ise tähele panematagi andis Warren mõista, justkui võiks 2020. aasta valimised uuesti võita Donald Trump, öeldes nukralt: „Kõik need väikesed tüdrukud peavad veel neli aastat ootama...“ Kui praegused valimised võidaks demokraatide kandidaat, siis 2024. aastal kandideeriks partei esindajana too ametisoleva presidendina ikka ise, mitte Warren. 

Loe USA eelvalimiste süsteemist pikemalt SIIT.

Samal teemal

04.02.2020
ÕL USAs | Superteisipäeva võitja näib olevat Biden, miljardär Bloomberg põrus täielikult