Eesti uudised

Käte desinfitseerimisvedeliku äravõtmine tekitas lennujaamas segadust (11)

Siim Randla, 5. märts 2020 05:20
Foto: Teet Malsroos
Nädalavahetusel olid Tallinna lennujaamas mõned juhtumid, mis tõid kaasa lennureisijate kaebused: nimelt olid nad arvatavalt koroonaviiruse ennetamiseks käsipagasisse pakkinud suurema kui 100milliliitrise käte desinfitseerimisvedeliku pakendi või unustanud selle pakkida koos teiste vedelikega liitrisesse minigrip-kilekotti ning sellega neid lennukisse ei lastud. 

Käte desinfitseerimiseks mõeldud vedelikud tuleb lennureisile minnes käsipagasisse pakkida nii, nagu kõik teisedki vedelikud ehk mahutada need liitrisesse minigrip-kilekotti, selgitas G4Si kommunikatsioonijuht Reimo Raja, et vedelikupakendi suurus ei tohi olla üle 100 milliliitri. Kui käsipagasis on ainult üks vedelikupakend, siis seda minigrip-kilekotti panema ei pea, kuid see tuleb julgestuskontrollis kotist välja võtta. Vastasel juhul suunatakse pagas automaatselt lisakontrolli. Julgestusreeglite järgi pakitud reisipagas võimaldab kontrollpunktist kiiremini läbi saada.„Möödunud nädalavahetusel olid lennujaamas mõned üksikud juhtumid, kus lennureisija oli käsipagasisse pannud suurema kui 100milliliitrise kätedesinfitseerimisvedeliku pakendi. Või unustati desinfitseerimisvahend pakkida koos teiste vedelikega liitrisesse minigrip-kilekotti,“ rääkis ta. 

Õhtulehe poole pöördus inimene, kes pidi julgestuskontrollipunktis loobuma desinfitseerimisvedelikust, kuna see oli G4Si teatel suuremas pakendis, kui Euroopa Liidus kehtivad lennujulgestusreeglid lubavad.

Õhtulehe poole pöördunud inimese sõnul ei olnud see vahend aga suuremas pakendis, vaid oli pisike Cutasept.

Samal teemal

03.02.2020
Mihkel Mardna sportlastele: paanikaks pole põhjust
02.02.2020
VALMISTUDES KOROONAVIIRUSEKS: mida teha, mida kindlasti mitte?
27.01.2020
MIS PÄÄSTAB OHTLIKE VIIRUSTE EEST? Kas näomaski kandmisest on mingit kasu?