Juhtkiri

Juhtkiri | Opositsioon mängib toetuse maha (27)

ohtuleht.ee, 4. märts 2020, 18:07
Kuigi poliitikuile meeldib reitingute tähenduslikkust vastavalt koduerakonna tulemusele kas pisendada või suurendada, annavad avaliku arvamuse küsitlused siiski aimu sellest, kuivõrd rahul ollakse parteide viimase aja tegevusega.

Nii ei tule opositsioonierakondade reitingu langustrend üllatusena vast ühelegi lehelugejale. Kuigi 32% toetusega Reformierakond on endiselt kõigist teistest ees ja sotsid edastavad Isamaad peaaegu 8% reitinguga, ei maksa loorberitele puhkama jääda.

Just seda on aga tegemas sotsid, kui nende viimase aja üks säravamaid algatusi on igihaljas idee anda nädalavahetusele langeva riigipüha eest rahvale lisapuhkepäeva – eks näis, kas seekord läheb eelnõul paremini kui varasematel vastavasisulistel ettepanekutel. Taaskasutus paistab olevat armas ka reformierakondlastele, kes on põrkamas ammu kuuldud mõttega tõsta paremapalgaliste tulumaksuvaba miinimumi koalitsiooni maksurahumüüri vastu.

Idee luua Eestisse telekommunikatsiooni kompetentsikeskuse paneb silmad särama aga vaid vähestel valdkonna entusiastidel, samas kui parteijuhi Kaja Kallase kriitika lugejarekordeid löövate ralliuudiste ülekülluse kohta küll kõnetas, ent vaevalt konverteerus toetuseks Reformierakonnale. Pigem vastupidi.

Apteegi- ja pensionireform, millele muudatusettepanekutega mindi isegi liigagi hoogu, pole ju ainsad riigis kõneainet pakkuvad teemad. Mida arvavad opositsioonierakondade juhid võimalikust rändekriisist, linnahalli remondikavast, hoolduskindlustusmaksust, valitsuse toimetulekust esimeste koroonaviiruse juhtumitega või kasvõi Krabi kooli sulgemisest? Lehepinnale pole neid konkureerimas.

Üleliia karm ei paista sestap ka toetuse poolest sotse edastava riigikoguvälise jõu Eesti 200 juhi Kristina Kallase hinnang, et kui tema võitluskaaslased jõuavad poliitikaelus kaasa rääkida põhitöö kõrvalt, siis 101 kõrgepalgalisel täiskohaga töötaval poliitikul on ette näidata vaid üks halvasti ette valmistatud seadus kuus. Presidendi küsimus, et millega armas riigikogu küll tegeleb, polnud ju üksnes valitsuserakondadele suunatud.

Poliitikute passiivsust võib küll seletada valimiste kaugus, ent ei vabanda seda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee